У Токіо точно виступлять чотири українські боксери. Збірна Україна завершує виступи на європейському відбірковому олімпійському турнірі на Олімпійські ігри-2020, який є єдиною можливістю відібратися на змагання в Токіо за спортивним принципом. Розпочався ліцензіній відбір ще у березні 2020 року, але був зупинений через пандемію коронавірусу. Результати, утім, були збережні, а змагання відновилися в травні 2021 року у Парижі. Суспільне - офіційний транслятор Олімпійських ігор-2020. Дивіться змагання в Токіо - з 23 липня по 8 серпня - наживо на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт! Здобути перепустку у Токіо могли від чотирьох до восьми боксерів, залежно від вагової категорії. Найбільшу кількість ліцензій мали боксери у вагових категоріях до 52, 57 та 63 кг - вісім. 8 ліцензій: вагові категорії до 52, 57, 63 кг - чоловіки 6 ліцензій: до 69, 75, 81 кг - чоловіки; до 51, 57, 60 кг - жінки 5 ліцензій: до 69 кг - жінки 4 ліцензії: до 91 кг, понад 91 кг - чоловіки; до 75 кг - жінки Україна на турнірі була представлена 10 боксерами: сім боролися за ліцензії у чоловічому турнірі, а три - у жіночому. Один із них - Микола Буценко - здобув олімпійську ліцензію ще за підсумками першої частини турніру, і у Франції боровся за медалі. Склад збірної України на відбірковий турнір у Франції Чоловіки: Микола Буценко (до 57 кг), Ярослав Харциз (до 63 кг), Євген Барабанов (до 69 кг), Олександр Хижняк (до 75 кг), Степан Грескул (до 81 кг), Сергій Горсков (до 91 кг), Цотне Рогава (понад 91 кг) Жінки: Юлія Циплакова (до 57 кг), Анна Лисенко (до 69 кг), Анастасія Черноколенко (до 75 кг) Найкращі шанси на ліцензію мали Ярослав Харциз та Анна Лисенко. Їм для здобуття олімпійської ліцензії треба було виграти лише один поєдинок. Решта боксерів мала виграти два бої на турнірі. Хто та як виграв ліцензії на Олімпійські Ігри серед українських боксерів? Микола Буценко (до 57 кг). Перемога у Лондоні (в березні 2020 року) над вірменином Артуром Базеяном одностайним рішенням суддів (5:0). Ярослав Харциз (до 63 кг). Суперник українця - представник Греції Александрос Цанкидис - відмовився від участі у поєдинку, завдяки чому Харциз вийшов у чвертьфінал. Олександр Хижняк (до 75 кг). Нокаут у третьому раунді у бою зі шведом Адамом Чартоі. Анна Лисенко (до 69 кг). Українка здолала росіянку Саадад Далгатову за рішенням суддів (3:2). Близькими до здобуття ліцензії були Анастасія Черноколенко, Євген Барабанов та Цотне Рогава. Однак усі три боксери програли свої вирішальні бої за здобуття ліцензії. Чи має Україна шанси здобути ще ліцензії на Олімпіаду в Токіо? Крім європейської кваліфікації, ліцензії на Олімпіаду-2020 в боксі мали бути розіграні на світовому відборі. Однак він скасований. Тому усі ліцензії, які мали бути там розіграні (загалом 53), будуть розподілені за рейтингом: по одній на регіон для найвищого боксера без ліцензії у рейтингу. Серед українців на потрапляння за рейтингом претендує Євген Барабанов (вагова категорія до 69 кг). У світовому рейтингу він посідає 31-е місце, і є найкращим серед європейців, які ще не здобули ліцензії. Поки що ж Україна має чотири ліцензії на Олімпійські Ігри. Це найгірший результат за весь час виступів. Що відомо Олімпійський турнір з боксу відбуватиметься з 24 липня по 8 серпня - увесь період змагань в Токіо. Фінали відбуватимуться з 3 по 8 серпня. На Олімпіаді-2016 в Ріо Україна не виграла жодної медалі в боксерському турнірі.