Якість полуниці можна визначити за запахом, кольором, післясмаком та іншими ознаками. Цю ягоду можуть фальсифікувати кількома способами. Про це в ефірі каналу Obozrevatel розповіла експертка з якості харчових продуктів Олена Сидоренко.

«Перше правило таке, як фактично для всіх харчових продуктів: вона має бути свіжа, вона не повинна бути зіпсована. Друге правило – це обмеження кількості, починати слід із однієї-трьох ягідок», – сказала вона.

Як пояснила експертка, таке обмеження пов’язано з тим, що «після зими наш організм не готовий до великої кількості ягід, яка інколи має алергенний вплив на багатьох».

Експертка розповіла, як вибрати якісну полуницю та не купитися на фальсифікат

Сидоренко перелічила ознаки, за якими варто обирати полуницю. Перша – це аромат. Якщо полуниця пахне, як має пахнути, це означає, що «вона сама дозріла, а не просто набула кольору під впливом добрив».

Друга – післясмак. «Якщо проявляється металевий післясмак, це говорить про використання значної кількості пестицидів, нітратів, які можуть бути під час вирощування ягід».

Третя – зовнішній вигляд ягід. За словами експертки, ягоди повинні бути непошкоджені, свіжі, а також без виділення соку. Щодо кольору полуниці вона зауважила, що на ринку сьогодні наявні «різні селекційні винаходи», які можуть вводити в оману.

Наприклад, «є насичений темний колір, який у принципі характеризує перезрілу або перенасичену хімікатами ягоду, але є сорти, які мають такий колір. Це особливість сорту». Окрім того, на якісну ягоду вказує рівномірне забарвлення, додала вона.

Блиск полуниці не завжди є ознакою якості, зауважила експертка.

«Ягоду можуть покривати активними речовинами, і вона буде дуже блискучою. Але вона має бути злегка блискучою, якщо її нещодавно зірвали з грядки. Листочки, черенки, які залишаються, не повинні бути зів’ялими. Вони повинні бути зеленими і вологими», – додала Сидоренко.

Тим часом, українська черешня цього року може стати найдорожчою у світі.

Додамо, що в Україні очікується подорожчання курятини, найпопулярнішого м'яса серед населення, на 20%. При тому, що за місяць ціни вже виросли на 5%, а за рік (травень до травня) – на 10%.

Дивіться також: Із високих цін на черешню кепкують у соцмережі (фото)

Джерело