Багато українських чоловіків та жінок, яких звільнили з полону, розповіли, що були жертвами сексуального насилля.

Про це 10 червня  у прямому ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1" розповіла нардепка від "Євросолідарності", уповноважена президента з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях (2014-2019 роки) Ірина Геращенко.

Вона закликала підготувати колективний позов до Російської Федерації щодо кожного, хто катував чи вбивав наших громадян на Донбасі.

"Забирали людей без геніталій": Геращенко розповіла, як бойовики ґвалтували полонених

"Я зараз передала вже новій прокуратурі спеціально перекладений текст про сексуальні злочини в зоні конфлікту. Серед тих людей, яких звільняла я, дуже багато чоловіків і жінок скаржилися, що вони були жертвами групового зґвалтування", — розповіла Геращенко.

Нардепка стверджує, що у жодній міжнародній доповіді інформації про це немає.

"Як з'ясувалося, для того, щоб в ООН, наприклад, комісар з прав людини вставив в доповідь, що були сексуальні злочини в зоні конфлікту, має бути не просто свідчення, а ще й за спеціальним протоколом проведене обстеження. Ми разом боролися за те, щоб за сексуальні злочини, які не мають терміну давності, щоб по ним всі відповідали", — сказала політикиня.

За її словами, у прокуратура подали пропозицію, щоб усі, кого звільнятимуть з полон, проходили такі обстеження.

"Це дуже важливо. Має кожен відповісти. За катування, за знущання. В амністію, якщо ми зараз говоримо про перехідне правосуддя, яке має голосувати парламент, мають не потрапити ті, хто були причетні. Коли ми забирали людей без рук, коли ми забирали людей без геніталій — це не може прощатися", — наголосила Геращенко.

Раніше куратор батальйону "Кривбас" Микола Колесник.розповів, як бойовики полоненим бійцям сточували зуби напильником та відбивали геніталії електричним струмом.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело