Одяг для людей в інвалідних візках почала шити хмельничанка Ольга Штогрин. З такою ідеєю звернувся до неї голова Хмельницького товариства молоді з інвалідністю Анатолій Савчук. В Хмельницькій області близько двох тисяч людей, котрі пересуваються за допомогою візків. Звичайний одяг, зокрема, штани, не дуже зручно одягати. А виробництва одягу для людей в інвалідних візках в області немає.

Ідея створення одягу для молоді в інвалідних візках виникла після спілкування з їх батьками, розповідає голова Хмельницького товариства молоді з інвалідністю Анатолій Савчук. Каже, зійшлися в думці, що є потреба у штанах спеціального крою.

“Проконсультувавшись з мамами, в яких дітки на візках пересуваються за допомогою візків, ми зрозуміли, що найбільша проблема – це саме оці штанці. Тому виникла така ідея, я звернувся до Ольги Штогрін, вона допомогла її реалізувати”, - каже Анатолій Савчук. Реалізовувати ідею взялися в одному з хмельницьких ательє з індивідуального пошиття одягу. За словами його власниці Ольги Штогрин, основна діяльність ательє – вишиваний одяг. Аби взятися за пошив саме брюк для людей у візках, переймала досвід колег з Білорусі.

У Хмельницькому розробляють та шиють одяг для людей в інвалідних візках

“Це дуже специфічний одяг, який потребує конкретних знань і умінь саме в цьому напрямку. Три місяці тому я познайомилася з людиною, конструктором дуже грамотним технологом, який спеціалізується саме по брюкам”, - розповідає Ольга Штогрін. Для брюк використовують натуральні тканини як от льон та бавовна, з додаванням синтетичних волокон для того, щоб виріб трішки тягнувся, додає Ольга Шторгин.

“Щоб вони дійсно зручно сідали, щоб вони і не обтягували, і були досить цупкими. Щоб не було цього мішка спереду, ми робимо понижену лінію талії і водночас завищуємо лінію спинки, тому що людина на візку не відчуває холоду”, - пояснює Ольга.

Технолог швейного виробництва Любов каже, лекала для брюк розробляють індивідуально для кожного. Вони мають певні особливості. Одна з них – спеціальна виточка для імітації сидіння. “Подовжений задній шов, для того, щоб спинка була закривалася, і для зручності були розроблені не так, як зазвичай, блискавка посередині, а по боках, щоб можна було відкрити і зручно вдягнутися. Це брючки представлені з замочками. Щоб зручно було підняти, хто особливо не може вже вставати, є такі петельочки. Під колінком у нас є кишенька для гаджетів, тому що все одно технологія, і можна сюди положити або хустинку, або телефон”, - розповідає технолог. Поки що пошили кілька експериментальних брюк для хлопців. Наразі працюють над створенням брюк для дівчат. Оскільки одяг специфічний, то його планують шити під індивідуальні замовлення, враховуючи всі нюанси будови тіла, кажуть в ательє. Читайте також У Хмельницькому впродовж трьох днів, 11-13 червня, пройде свято джазової музики "Джаз-Фест Поділля"

Джерело