У п’ятницю пізно ввечері, 11 червня, активісти всьоме відновили у Києві графіті «Кому дзвонити коли вбиває поліція?». Про це повідомив у Facebook громадський активіст та волонтер Роман Сініцин.

«Востаннє «комунальники» замалювали його (графіті, – ред) позавчора. Приїхали цілою бригадою з компресором та керхером і замалювали лиш його, хоча там є й десятки інших графіті. Замалюють ще раз - небайдужі громадяни відновлять, зуб даю. І не тільки на набережній», – зазначив активіст.

Він також нагадав, що після того, як напис стали замальовувати в Києві – аналогічні стали з’являтись в Харкові, Львові та інших містах.

Активісти всьоме відновили у Києві графіті на тему резонансних убивств

Як відомо, акція «Кому дзвонити коли вбиває поліція?» має на меті привернути увагу до розслідувань у справах вбивств і замахів на активістів, які сталися за останні кілька років.

Серед учасників акції – представники ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?», які вимагають покарати виконавців та замовників вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк.

До слова, у травні Дніпровський районний суд Києва залишив підозрюваних у вбивстві активістки Катерини Гандзюк Владислава Мангера та Олексія Левіна під вартою.

Катерину Гандзюк 31 липня 2018 року облили сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. Опіками було уражено 40% тіла жінки. Гандзюк перенесла кілька операцій, але 4 листопада того ж року померла.

За підозрою у причетності до її вбивства були затримані п'ятеро людей, а 12 листопада 2018 року стало відомо про арешт Ігоря Павловського – колишнього помічника народного депутата Миколи Паламарчука.

11 лютого 2019 року Генпрокуратура оголосила голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру підозру в організації вбивства Гандзюк. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, але той вийшов під заставу у 2 млн 497 тис. 300 гривень. 25 квітня стало відомо, що Мангеру змінили підозру – на «замовлення завдання тілесних ушкоджень».

6 червня 2019 року п'ятеро безпосередніх виконавців нападу були засуджені на строки від 3 до 6,5 року позбавлення волі.

Ключового фігуранта справи, Олексія Левіна, було затримано 24 січня 2020 року у Болгарії завдяки співпраці місцевих правоохоронців з СБУ та Офісом генерального прокурора України. Особу його встановили за відбитками пальців, оскільки він змінив зовнішність. 16 березня Олексія Левіна було екстрадовано в Україну.

Джерело