Президент України Володимир Зеленський під прикриттям деолігархізації розгорнув боротьбу з усунення політичних опонентів, а справжнім олігархам не варто турбуватися. Так експерт дослідницького центру Східної Європи при Бременському університеті Едуард Кляйн охарактеризував кримінальне і політичне переслідування Зеленським української опозиції і голови політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктора Медведчука у своєму коментарі для німецького видання Länder-Analysen.

Крім цього, Кляйн зазначив, що після двох років перебування при владі громадська підтримка Зеленського ослабла, що все більш ускладнює досягнення ним заявлених цілей.

"Експеримент" Зеленського, на який покладалися великі надії щодо перезапуску української політики, точно не зміцнив до нього довіри з боку суспільства", - йдеться в повідомленні.

Німецький експерт про переслідування Медведчука: під виглядом деолігархізації був усунений головний опонент

На думку автора, є абсолютно вагомі причини для втрати довіри, в чому винен сам Зеленський.

"Темпи реформ значно сповільнилися ... з тих пір, як Андрій Єрмак зайняв пост глави офісу президента в лютому 2020 року, темпи реформ неухильно сповільнюються. До першого кварталу 2021 року значення показника реформ знизилося майже вдвічі", - зазначає автор статті.

І інший момент-це підміна Зеленським понять. З одного боку він нібито розгорнув боротьбу з олігархами в Україні, а з іншого "під прикриттям деолігархізації зайнявся усуненням політичних опонентів".

"Крім того, з моменту вступу на посаду Зеленський практично не домігся помітних успіхів з двох основних питань своєї передвиборчої кампанії - війні на Донбасі і боротьбі з корупцією - незважаючи на незначний прогрес", - стверджує Кляйн.

Нагадаємо, 2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який набув чинності з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "опозиційна платформа - за життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах "112 Україна", NewsOne і ZIK. Проте вже через годину після початку мовлення телеканал" Перший Незалежний " незаконно відключили під тиском влади. За минулі чотири місяці понад 38 тисяч світових ЗМІ опублікували статті про незаконне переслідування опозиції в Україні.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти та світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK.

За кілька місяців світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували понад 10 тисяч матеріалів, присвячених цькуванню українською владою опозиції та незалежних телеканалів.

У звіті Управління Верховного комісара ООН з прав людини "огляд ситуації у сфері прав людини в Україні" зазначено, що рішення про накладення санкцій на народного депутата від "опозиційної платформи - за життя" Тараса Козака, а також закриття телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK суперечить міжнародним стандартам в області прав людини.

Джерело