Член економічно-дискусійного клубу Олег Пендзин припустив, що тариф на електричну енергію для населення може зрости в 2,5-3 рази, оскільки на сьогодні в ціну не закладена вартість самої електроенергії, а лише її транспортування.

Тариф на електроенергію для населення може зрости в 2,5-3 рази, – експерт

Таку думку експерт висловив у ефірі програми “Коментар з Анжелікою Сизоненко” на Еспресо.TV.

“Зараз тариф за електроенергію для населення складає 1,68 грн/КВт-год. Цей тариф тримається вже достатньо довго. Але ми прекрасно знаємо, що тариф на електроенергію формується з витрат на транспортування та самої вартості електроенергії. Так от, 1,68 грн – це вартість лише транспортування. В цей тариф не включена сама вартість електроенергії”,  – пояснив Пендзин.

Експерт зауважив, що саме через те, що в тариф не включена вартість самої електроенергії, фактично, ціна має бути більшою. За його словами, такий низький тариф на електроенергію для населення існує через так званий дотаційний сертифікат, який щороку становить 70-80 млрд грн.

“Існує так званий дотаційний сертифікат, який щороку складає близько 70-80 млрд грн. Це гроші держави. Робиться це для того, щоб здешевити тариф на електроенергію для населення. Але ми всі прекрасно розуміємо, що рано, чи пізно буде підняте питання зростання ціни на електричну енергію для населення”, – додав Пендзин.

За словами Пендзина, вже на сьогоднішній день існують попередні оцінки експертів щодо зростання ціни на електроенергію.

“Сьогодні вже є попередні оцінки, що тариф на електроенергію для населення може зрости в 2,5-3 рази. На це, звісно, негативно відреагує суспільство. Оскільки важко навіть уявити, скільки субсидіантів має звернутись за отриманням субсидій, якщо це станеться”, – додав Пендзин.

Джерело