Номінацію "Особлива згадка" присудили дівчині, що зафільмувала момент смерті Джорджа Флойда

Напередодні, 11 червня, в Нью-Йорку оголосили лауреатів Пулітцерівської премії-2021. Перемогу в ній здобули журналісти, що писали чи знімали про вбивство американця Джорджа Флойда, пандемію COVID-2019 та расову нерівність.

Список переможців розміщений на офіційному сайті премії.

Названо лауреатів Пулітцерівської премії – які теми найбільше турбували світ у 2021-му (Відео)

Так, у номінації "Журналістські розслідування" перемогу присудили журналістам видання Boston Globe за матеріал про керівництво низки штатів США, яке систематично відмовлялося передавати інформацію про небезпечних водіїв вантажівок, хоч це могло би відсторонити їх від кермування.

У номінації "Публіцистика" переможцем став Майкл Вільямс із Richmond Times-Dispatch, а в "Критиці" кращим визнали Веслі Морріса з The New York Times. Обидва писали серії публікацій про переваги білої раси в історичній перспективі й проблему расизму у США сьогодні.

Видання  The New York Times також здобуло винагороду в номінації "Служіння суспільству" за висвітлення пандемії коронавірусу.

У номінації "Міжнародна журналістика" свою першу Пулітцерівську премію отримало видання BuzzFeed News завдяки серії публікацій про утиски уйгурів владою Китаю.

Переможцем в номінації "Художня фотографія" став Еміліо Морренаті з Associated Press. Журі вразила серія його світлин, які демонструють життя людей похилого віку в Іспанії під час пандемії COVID-19.

А от нагороду в номінації "Особлива згадка" отримала 18-річна Дарнелла Фрейзер, яка зафільмувала момент смерті афроамериканця Джорджа Флойда у травні 2020-го року в Міннеаполісі. Журі зазначило, що Фрейзер відзняла "відео, яке викликало протести проти поліцейського насильства в усьому світі, підкреслюючи важливу роль громадян у досягненні мети журналістики – правди й справедливості".

Найліпшою художньою книгою було визнано роман Луїзи Ердріч "Нічний сторож". Він розповідає про боротьбу за права виселених зі власних земель американських індіанців у 1950-х роках.

Довідка. Пулітцерівська премія – одна з найпрестижніших нагород у США у сфері літератури, журналістики, музики й театру. Розмір премії складає $15 тисяч. Лідером за кількістю нагород є видання The New York Times.

Пропонуємо також переглянути, хто з журналістів став лауреатом премії імені Георгія Ґонґадзе у 2021 році. 

Джерело