Ціна на газ для населення цього літа може трохи знизитися, а ближче до зими – знову піднятися. Про це повідомили у виданні «Голос.uа", посилаючись на прогнози експертів.

Як зазначається, вже з травня цього року українцям постачають природний газ за новими правилами. Для всіх побутових споживачів встановлено річний тариф, якого повинні дотримуватися всі постачальники.

Нова схема активізована автоматично для всіх споживачів, які мають газову плиту. За новим законом, постачальники можуть знизити ціну, але не підняти її. Це має захистити споживача від стрибків вартості газу.

Влітку дешевше, взимку дорожче: українцям розповіли, як змінюватиметься ціна газу

Влітку дешевше, взимку дорожче: українцям розповіли, як змінюватиметься ціна газу

За словами співголови Фонду енергетичних стратегій Дмитра Марунича, річний контракт-це не тарифне регулювання, а допомога споживачам у бажанні заощадити.

Більшість постачальників газу пропонують населенню ціну в 7,99 гривень за кубічний метр, небагато - від 8,2 до 12,9 гривень за кубічний метр. Найнижча запропонована ціна - 7,88 гривень за кубічний метр, а найвища – 13,5 гривень за кубічний метр.

Однак поки що прогнозованого літнього здешевлення не спостерігається-постачальники не хочуть втрачати гроші. Можливо, вважають експерти, варто очікувати зниження річного тарифу, але це в майбутньому.

На зиму, традиційно, ціна газу тільки зросте.

Джерело