12 липня жителі приватного сектору Вільнянська вимагали заборонити комунальному підприємству “Облводоканал” змушувати їх виносити прилади обліку питної води та водогінні колодязі за межі будинків.

З проханням захистити малозабезпечених і заборонити підприємству “Облводоканал” змушувати людей за власний кошт виносити оглядові колодязі з лічильниками питної води за межі їхніх домогосподарств, близько сотні людей зібралися біля Вільнянської міськради зранку 12 липня. Пенсіонери, матері з дітьми, інваліди звернулися до очільниці міста Наталії Мусієнко.

"У вас зарплатня – 50 тисяч. Це мені з бабусею рік потрібно отримувати пенсію, щоб отримати вашу місячну зарплатню. Збирайте депутатський корпус, їжджайте з Басанським і вирішуйте питання", - каже пенсіонер Микола Драчевський.

На Запоріжжі мешканці приватних будинків скаржаться на

"У нашому місті - 83 дитини з інвалідністю. Половина з них живе у приватному секторі. Є інваліди, яким вже 18+. Також є пенсіонери, які живуть на пенсію у 2 тисячі і тому вимоги “Облводоканалу” ставлять людей на коліна. Люди проти виносу лічильників та оглядових ям. Він встановлюється на власності майнової належності. І люди за неї відповідають — за те, щоб там не було води, щоб лічильник не замерз, за повірку — за все відповідає людина", - каже Ірина Шевцова, голова ГО "Ми можемо".

Розповіли під час акції протесту вільнянці й про те, що попри дощі, у деяких квитанціях за червень рахунки за полив присадибної ділянки сягали 4-х тисяч гривень. За їхніми словами, обрахунки за полив — вибіркові, не в усіх жителів приватного сектору. Завищені суми у платіжках голова міста Наталія Мусієнко порадила оскаржувати в суді, оскільки, за її словами, можливості міської влади впливати на ситуацію — вичерпані.

"Зверталися і до Запорізького міського голови Буряка, і до Києва писали, в усі інстанції. І до НКРЕКП, і до прокуратури. У результаті попередження: з 11 січня припиняється подача води. І в даній ситуації міська рада просто програє суд. Тому що “Водоканал” як відповідаюча сторона скаже: “Ми вчасно подаємо воду”. Подають. І міська рада програє. А мешканець, якому нарахували відповідну суму, вирішить цивілізованим чином це питання", - каже Наталія Мусієнко.

Вільнянськ — найбільший боржник в області за водопостачання, - повідомив телефоном журналістам Суспільного директор комунального підприємства “Облводоканал” Сергій Басанський.

"Два мільйони триста гривень щомісяця кудись зникають у Вільнянську — і це саме у сезон поливу. Прилади обліку питної води необхідно винести за межі домоволодінь - з метою контролю працівниками підприємства за споживанням води населенням. У порівнянні з іншими містами регіону, у Вільнянську це зробили тільки на 30%. Там існує програма фінансової допомоги малозабезпеченим та багатодітним родинам на виведення оглядових колодязів у точки розподілу послуг. Виділили на це 300 тисяч гривень. Тож міська влада має розподілити ці кошти людям", - каже Басанський.

Міська рада виділить по 3 тисячі гривень на домогосподарство для виведення лічильників за межі будинків, - повідомила 13 липня телефоном журналістам Суспільного Вільнянська міська голова Наталія Мусієнко. За її словами, у разі необхідності, рішенням депутатів міськради, загальна сума в 300 тисяч гривень може бути збільшена.

Джерело