16 липня у Житомирській області розпочалися жнива – фермери збирають урожай озимого ячменю та пшениці. У Брусилівській громаді цьогоріч жнива почали на пів місяця раніше, ніж торік.

Про це Суспільному розповів керівник ферми Андрій Сорока. За його словами, попри погодні умови цьогоріч урожай буде кращим, ніж минулорічним.

"Урожай зернових очікується непоганий на всій території України, – каже Андрій Сорока. – Ми очікуємо, що він буде не гіршим, ніж у минулому році. Сьогодні молотитили пшеницю і отримали в межах 60-62 центнерів зерна з гектара землі, а це на 10% більше, ніж минулого року".

На Житомирщині розпочалися жнива – фермери збирають ячмінь та пшеницю

Андрій Сорока каже, що для фермерів на території області діє державна підтримка.

"Другий рік ми отримуємо допомогу у вигляді компенсацій відсотків за банківськими кредитами. Це для нашого маленького господарства досить таки відчутно. Є державна підтримка на купівлю сільськогосподарської техніки. Всі працівники отримують зарплату "білу" (легальну – ред.), ніхто "конвертів" не практикував, сплачуємо податки як до державного бюджету, так і до місцевого", – розповів Андрій Сорока.

На підприємстві для жнив задіяли вісім людей та техніку, каже інженер Анатолій Таранський.

"Задіяні комбайн, автомобілі, які працюють, забирають зерно із поля та вивозять зерно на зерноочисний комплекс, – говорить Анатолій Таранський. – Потім із комплекса забирають на сушку, із сушки – у склад. Також задіяні трактори для протипожежної безпеки. Вони з водою, дисками, щоб все було по-людськи".

Агроном Вадим розповів нашим кореспондентам, що минулого року на цих полях у Брусилівській громаді посіяли новий сорт пшениці.

"Ми збираємо зараз сорт "Батерфляй". Випробовуємо його перший рік, – каже агроном. – Врожайність дуже хороша, нам подобається. Були вчора на Тернопільщині на полях і такий сорт ще зелений. У нас вже пшениця досягла необхідної вологості для збирання, тому ми почали збирати".

Комбайнер Олександр Федорович працює на комбайнах більше 25 років. Чоловік каже, першим його комбайном була українська "Нива", нині чоловік працює на "John Deere".

"Робочий день у нас починається з восьмої години ранку і працюємо стільки, скільки дозволяють погодні умови. Якщо з'являється роса або підвищується вологість, то їдемо раніше. Умови роботи на комбайнах цього класу нормальні. Він показує на моніторі урожайність та витрати, працює кондиціонер", – розповів у коментарі Суспільному комбайнер Іван Федорович.

Автор: Сергій Косюченко

Оператор: Віктор Підвисоцький

Джерело