У прифронтовому Золотому відкрили цех із виробництва домашнього взуття. Підприємцю Геннадію Посохову у цьому допомогла Данська рада у справах біженців. Так чоловік розвиває сімейну справу та створює нові робочі місця.

За словами Геннадія Посохова, деталі для майбутнього домашнього взуття вирізає лазерний верстат.

Нові робочі місця в шахтарському містечку. Підприємець відкрив на Луганщині цех з виробництва взуття

За день, каже чоловік, верстат робить приблизно 500-600 напівфабрикатів.

"Це штучний фетр, його виробляють з перероблених пляшок ПЕТ", — пояснює Геннадій.

Потім із заготовок вручну збирають капці.

Готові капці оздоблюють. Наприклад, термоналіпками. Дизайн придумують чи не усією родиною, додає Геннадій. Бо справа ця — сімейна, займаються нею 10 років.

За словами Геннадія, ідея відкрити виробництво у Золотому виникла ще у 2005-му, тоді придбали приміщення.

"Ближче до 2010-го року почали купувати обладнання, сировину, робити частково ремонт. Потім став на заваді військовий конфлікт. Переїхали в Одесу, потім повернулись сюди", — розповів Суспільному підприємець.

Ремонт Геннадій робив власним коштом. Став учасником "Програми економічного розвитку східної України" від Данської ради у справах біженців та отримав грант на обладнання – 40 тисяч доларів.

У Данській раді такий бізнес називають гарним прикладом того, як шахтарські міста, на кшталт Золотого, можуть менше залежати від вугільної галузі. Зараз підприємство дає роботу 20 жінкам.

"У зв’язку з тим, що в Геннадія вже є робоча модель, відкрита модель – проєкт в Одесі, і він готовий відкривати тут такий цех із виробництва взуття, створювати робочі місця саме для жінок. У зв’язку з цим ми його підтримали, щоб розвивати місцеву економіку", — повідомила Суспільному представниця Данської ради у справах біженців Ольга Двоєглазова.

За словами голови Гірської ВЦА Олексія Бабченка, цей проєкт важливий для громади й допоможе їй розвиватись.

"Для нашої громади, молодої громади, якій усього 4 місяці — це наповнюваність бюджету. Дівчата та жінки будуть отримувати гідну заробітну плату", — розповів Суспільному Олексій Бабченко.

Данська рада у справах біженців за цією програмою вже підтримала 12 підприємців Луганщини та Донеччина. Незабаром допомогу отримають ще щонайменше 11.

Читайте також

Відкрила власну сироварню на Донеччині. Наталя Лук’янова

Джерело