Пів сотні ветеранів війни на сході України піднялися на висоту три тисячі метрів на аеродромі у селищі Коротич. Вони брали участь у групових польотах на літаках АН-2, індивідуальних польотах на ХАЗ-30 та стрибках з парашутом у тандемі з інструктором.

Акція "Небо для всіх" цьогоріч проходить вп’яте, розповіла організаторка Ярина Чаговець.

"50 учасників, які сьогодні стрибають з парашутами, літають індивідуально: тобто пілот і наш хлопець АТОвець або інвалід війни. І групові польоти по 12 людей на літачках маленьких АН-2", — розповіла Чаговець.

Захід організований коштами Департаменту соціального захисту Харківської облдержадміністрації, напередодні польотів колишні військові пройшли обов'язковий медичний огляд, зазначила організаторка.

На стрибки з парашутом зареєструвалися 12 людей. З них за жеребкуванням вибрали шістьох людей, які стрибатимуть. Серед них і Олександра Харлан-Коновалова з чоловіком Дмитром Коноваловим.

З 2020 року обидва — колишні військові. Дмитро служив у 92-й ОМБр, Олександра працювала у цій бригаді офіцером-психологом.

"Я була і в піхоті, і в артилерії, і в мотопіхотному підрозділі. Ми в одній бригаді служили, але в одному підрозділі — ні. Тому що психолог розташовується в управлінні. А за законом про корупцію не можна, щоб хтось був в управлінні, а хтось був підлеглим", — пояснює Олександра.

Ексвійськова стрибала в тандемі з інструктором першою.

"Супер, хочу ще. Мені дуже сподобалось. Це було вперше, тому емоції зашкалюють", — розповіла Олександра після приземлення.

Її чоловік Дмитро Коновалов був на контрактній службі з 2013 року.

"Виїжджав у 14-му році на кордон, у 16-му, 18-му та 2020-му був в зоні АТО. У 18-му році біля шахти Бутівка отримав кульове поранення", — розповів Коновалов.

Свій перший стрибок з парашутом порівняв з "цивільним адреналіном".

"Коли військовослужбовці повертаються у мирне життя із зони бойових дій — це стрес. Але і повернення у мирне життя — це теж стрес. Не треба далеко ходити — мій чоловік. Він коли повернувся, він дуже стресував, він хотів назад. А це дає можливість розрядки психологічної", — говорить Олександра.

Усього на Харківщині проживає 17 тисяч учасників бойових дій, уточнила організаторка заходу Ярина Чаговець.

Читайте також

"Ма, я буду стрибати": харківський параспортсмен здійснив дитячу мрію

Джерело