17 – 18 липня у Радомишлі в історико-культурному комплексі "Замок Радомисль" проходить 7 міжнародний фестиваль музики Шопена. Просто неба у виконанні майстрів звучать твори польського композитора і піаніста Фредеріка Шопена.

За словами засновниці Шопен Фесту Ольги Богомолець, особливість фестивалю у тому, що гості слухають музику просто неба на одному з острівців на території Замку. Звуки роялю, скрипки, а також спів доповнюються свіжим повітрям, шумом водоспадів та щебетанням птахів.

"Люди можуть лягти на килимку, не сидіти в залі, а лежати і дивитися на небо, слухати спів пташок та одночасно музику Шопена, – каже Ольга Богомолець. – Фестиваль збирає найкращих виконавців – випускників та учнів музичних шкіл, консерваторій, яким ми даємо шлях в доросле життя".

"Люблю музику Шопена, – каже учасниця Шопен Фесту Крістіна Авалян. – Етюд, який я сьогодні граю, один із моїх найулюбленіших творів цього композитора".

На цьогорічному фестивалі відбувається ексклюзивна подія – з концертом завітав сучасний український композитор і піаніст Євген Хмара.

"Якщо говорити про особливість Шопен Фесту, то, по-перше, він проходить просто в магічному місці, в такому гарному замку, – каже Євген Хмара. –Крім того, кращі твори Шопена виконують на білому роялі. Ми спілкуємося однією мовою, яка зрозуміла в усіх куточках світу, це – музика. Музика – це любов".

Кореспондентам Суспільного розповіли про свої враження відвідувачі фестивалю.

"Жива музика і в такому гарному місці – це неймовірні враження", – каже Роксолана Плетенецька.

"У нас сьогодні річниця весілля з чоловіком, – каже Оксана Видриган. – І нас сюди наші діти запросили. Дуже приємно проводити тут час. Слухати таку чудову музику, у такій сприятливій атмосфері".

"Нам подобається відвідувати такі заходи, які присвячені видатним композиторам. Також любимо на природі побути під музику", – розповіла Анастасія Вєтрова.

"Це музика, яка дає наснагу, – каже Галина Дацюк. – Це музика свободи. Я люблю музику Шопена. Тут вона лунає в особливій спосіб, тому що її підсилюють і жабки, і пташки, і люди, і небо".

Участь у фестивалі взяли майже 30 виконавців. Захід триватиме два дні.

Авторка: Ольга Груп-Сікора

Камера: Тетяна Беляк

Джерело