Для програми Нової української школи на Черкащині вперше із 2018 року держава затримує субвенції. Про це Суспільному повідомив керівник Управління освіти області Валерій Данилевський.

Із його слів, у попередні роки гроші надходили у квітні-травні, нині ж є ризики, що першокласники розпочнуть новий навчальний рік за старими партами і без необхідних методичних матеріалів, оскільки державну допомогу сумою 45,7 мільйонів гривень Черкащина досі не отримала.

Нині батьки допомагають облаштовувати кабінети для першокласників.

Держава затримує субвенцію для програми Нової української школи на Черкащині

"Цього року до школи піде моя донька. Парти очікуємо першого вересня. Сподіваємося, що все вийде і буде добре", – зазначила черкащанка Юлія Кисленко.

Зі слів директорки Черкаської школи №28 Тетяни Скорик, навчання для першокласників розпочнеться вчасно і на належному рівні, але, вірогідно, за старими партами:

"На меблі нам виділено більше 100 тисяч. Їх закупівля – тендерна процедура. І навіть якщо кошти надійдуть у кінці липня, то поки ми проведемо тендер, це буде кінець серпня або початок вересня. До того ж, це будуть робити усі школи, тому доведеться ставати в чергу на придбання меблів, оскільки вчасно всім не зроблять. Та й меблі прийдуть із запізненням".

Директорка зазначила, що старі двомісні столи якісні, але стандарти НУШ передбачають інші меблі:

"Парти, які у нас є, досить якісні, хороші, але за рекомендаціями нової української школи, мають бути одномісні парти і на кожен стільчик. Напевно, доведеться розпочати за цими партами і чекати нові".

За вимогами, парти першокласників повинні легко переміщуватись:

"Одномісні парти дуже мобільні. Оскільки діти не можуть довго сидіти на одному місці, учитель постійно змінює розташування парт. Їх можна об’єднати в коло, у групку по чотири особи, можна посадити дітей одне навпроти одного", – розповіла Тетяна Скорик.

Кабінети також повинні бути забезпечені необхідним методичним обладнанням для проведення уроків: глобусом, мікроскопом, геометричними фігурами, скельцями та іншим. Проте, за словами Валерія Данилевського, цього року освітню державну субвенцію для нової української школи вперше затримують і станом на 19 липня гроші не надійшли в область.

"Черкащина має отримати 45,7 мільйонів гривень. Ця субвенція розбивається на помісячні надходження, щоб ми могли знати, скільки ми щомісяця будемо направляти в громади. Нібито наше міністерство узгодило з Мінфіном цю помісячну розбивку. Як тільки нам вона буде повідомлена, ми поінформуємо громади і вони зможуть оголошувати тендери на проведення закупівель", – повідомив Валерій Данилевський.

Суспільне звернулося за коментарем до Міністерства освіти. Новина доповнюється.

Авторка Тетяна Недбайло

Що відомо

Із 2018-2019 навчального року всі українські першокласники навчаються за програмою "Нова українська школа". Вона передбачає адаптаційно-ігрове спрямування для першого та другого класу. Для цього вони мають бути забезпечені необхідною технікою, меблями та методичними матеріалами.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Джерело