Троє представників з Житомирщини братимуть участь в Олімпійських Іграх у Токіо. Юлія Єлістратова, Владислав Мазур і Анастасія Четверікова змагатимуться у тріатлоні, легкій атлетиці та веслуванні на байдарках і каное.

Спортсмени розповіли кореспондентам Суспільного, як вони налаштовані та з яким настроєм їдуть до Японії.

Юлія Єлістратова ­братиме участь в Олімпіаді у Токіо з тріатлону. Для неї це вже четверті Олімпійські ігри. Юлія була учасницею літніх Олімпійських ігор у Пекіні, Лондоні і Ріо-де-Жанейро. У 2008 році вона стала першою українською тріатлоністкою, яка виступила на Олімпійських іграх. За підсумками сезону Юлія Єлістратова чотири рази посідала першу позицію. Тричі вигравала етапи Кубка світу. На турнірі у Токіо Юлія буде єдиною представницею українського тріатлону.

Олімпіада у Токіо – хто представлятиме Житомирщину

"У час пандемії важче все давалося, – каже Юлія Єлістратова. – Але усі свої турботи я залишаю вдома, а в Японію їду з намірами викластися на всі 100 відсотків".

Владислав Мазур є чемпіоном Європи серед молоді, багаторазовим чемпіоном та призером національних першостей у стрибках в довжину. Каже, що його першочергове завдання на Олімпіаді – потрапити у фінал.

"Формат цьогорічних Олімпійських Ігор дуже цікавий, – каже Владислав Мазур. – Вперше для всього світу буде багато обмежень. Потрібно скачати різні додатки, буде серйозний контроль. Мабуть, доведеться кожного дня здавати тести на COVID-19. Після змагань дають строк 48 годин на виїзд".

Анастасія Четверікова виступатиме у складі збірної України з веслування на байдарках і каное. У 2019 році вона брала участь у Європейських іграх, де на олімпійській дистанції 200 метрів стала четвертою, а також у парі з Людмилою Лузан здобула 5 місце на дистанції 500 метрів.

На чемпіонаті світу 2019 року Анастасія Четверікова зуміла виграти бронзову медаль на дистанції 500 метрів. Веслувальниця каже, що готувалася до Олімпіади все своє спортивне життя і дуже хоче привезти для Житомирщини й України золоту медаль.

"Ми прокидаємося щодня о 5 годині ранку, йдемо на воду, – каже Анастасія Четверікова. – О 20.00 ми лягаємо спати. Зараз дуже важливо перестроїтися на той час, який є в Токіо, для того, щоб ми вийшли на гонку свіжі і не відчули різниці в часі. Я вже хочу показати, на що здатна, зосередити всі сили на гонці, і подолати всі внутрішні хвилювання".

Загалом Україну на Олімпійських Іграх у Токіо представлятимуть 158 спортсменів.

Автор: Ольга Груп-Сікора

Читайте також Анастасія Четверікова представлятиме Житомирщину на Олімпійських іграх у Токіо. Розклад Олімпіади у Токіо. Хто виступатиме і де дивитися. Олімпіада-2020: список хворих на коронавірус зріс до 60 людей. Хто ще здав позитивний тест? З бюджету Житомира виділили 150 тисяч для участі Юлії Єлістратової в Олімпіаді. Легкоатлети Житомирщини на чемпіонаті України мають нагороди та ще одну путівку на чемпіонат Європи.

Джерело