Зазначається, що Міністерство державної безпеки Китаю сприяло створенню системи злочинних хакерів

США та Європейський Союз покладають на Китай відповідальність за підривну і дестабілізуючу діяльність у кіберпросторі, мовиться в заяві пресслужби Білого дому і декларації високого представника ЄС, оприлюдненій на сайті Європейської Ради.

"Сполучені Штати та країни всього світу покладають на Китайську Народну Республіку відповідальність за підривну й дестабілізуючу поведінку в кіберпросторі, яка становить серйозну загрозу нашій економічній і національній безпеці", – наголошується в заяві.

США та ЄС звинуватили Китай у кібершпигунстві

Також зазначається, що Міністерство державної безпеки Китаю сприяло створенню системи злочинних хакерів-контрактників, які здійснюють спонсоровані державою кіберзлочини. Офіційно підтверджено, що хакери МДБ КНР використовували вразливість Microsoft Exchange Server для масштабної операції з кібершпигування, внаслідок якої були зламані тисячі комп'ютерів і мереж.

"Ми також надаємо підтримку країнам, які прагнуть нарощувати свій потенціал для захисту мереж, розслідування та вжиття заходів впливу щодо зловмисних суб'єктів кіберпростору, а також для участі в міжнародних обговореннях кіберполітики", – ідеться в заяві.

Державний департамент США також закликав усі держави, які прагнуть стабільності в кіберпросторі, долучитися до цих зусиль.

Нагадаємо, раніше хакери, які можуть бути пов'язані з російською розвідкою, зламали сервери Національного комітету Республіканської партії США.

Джерело