Державні службовці та ті, хто планує обійняти посади в органах місцевого самоврядування, 22 та 29 липня складатимуть іспит з української мови за новим форматом.

Про це журналістці Суспільного Запоріжжя Дар'ї Пасічник повідомила в.о. директора Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Олена Сороченко.

Станом на 19 липня, для участі в іспиті у Запорізькій області зареєструвалося 30 людей.

Запорізькі чиновники складатимуть іспит на знання української мови за новим форматом

"Якщо до сьогоднішнього дня декілька закладів освіти записували, формували курси, там два тижні люди навчалися, якщо це потрібно було, і підтверджували свої знання, то сьогодні це буде трішки в іншому форматі. Національна комісія зі стандартів державної мови проводитиме такі екзамени. Буде залежать графік від кількості охочих осіб, які мають підтвердити знання української мови", — каже Олена Сороченко.

Читайте також: "Це – не ЗНО". Експертка розповіла про мовний іспит для чиновників

Іспит складатиметься з чотирьох частин: "Читання" (20 тестових завдань), "Культура мови" (24 тестових задання), "Письмо" (1 завдання відкритого типу) та "Мовлення" (2 завдання відкритого типу).

"У нас давно вже вимагається сертифікат на вільне володіння державною мовою. Просто різні етапи були. Раніше зараховувалося, коли в тебе в атестаті була відмінна оцінка. Ряд питань таких є, коли необхідно сертифікат при зайнятті відповідних керівних посад. У тому числі сьогодні визначено законодавством "Про державну службу" на заняття вакантних посад державних службовців. Визначено таке законодавством при проведенні конкурсу на зайняття вакантних посад керівників закладів освіти", — додала Олена Сороченко.

Читайте також: В Україні розпочалися іспити на знання державної мови. Хто і як складатиме Що відомо Конституційний суд вважає загрозу українській мові як рівносильну загрозі для національної безпеки країни. 14 липня КСУ визнав закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" як такий, що відповідає Основному закону України. 28 народних депутатів від "Слуги народу" пропонують парламенту скасувати штрафи за невикористання української мови у сфері обслуговування. Ініціатори пояснюють ідею складною ситуацію для бізнесу через COVID-19, необхідністю захищати мови національних меншин та зменшувати тиск на підприємців.

Джерело