20 липня у Житомирі на базі навчально-тренувального комплексу 3-ї Державної пожежно-рятувальної частини проходять змагання "Найсильніший пожежний-рятувальник". У них беруть участь 29 команд з усієї області.

Змагання розділені на два етапи – у першому з них рятувальники виборюють звання найсильнішого пожежно-рятувального загону: мають драбиною піднятися на висоту третього поверху, після цього струменем води влучити у ціль та евакуювати умовно пораненого на відстань 30 метрів. Вага манекена складає близько вісімдесяти кілограмів.

Учасник змагань Богдан Клімчук каже, що виконання завдань ускладнює те, що працювати весь час доводиться у кисневих апаратах.

У Житомирі проходять змагання

"Незнайомого тут нічого немає, все знайоме, все це ми робимо, тому враження нормальні, – каже Богдан Клімчук. – Суперник мій теж молодець – зумів у самому кінці трохи випередити мене. На останньому етапі з манекеном вже просто не вистачає дихання, а так все чудово".

Далі рятувальники повинні пройти через вогонь та дим. Ланка долає вогневу смугу, після чого смугою перешкод йде до спеціальної димокамери. Учасник змагань Владислав каже, що у густому диму учасники мають знайти пораненого та евакуювати його – все це у практично нульовій видимості.

"На цьому етапі, як на мене, найскладнішою є якраз сама димокамера, тому що видимість там фактично нульова, навіть ліхтарі не рятують, плюс там зроблений лабіринт, різні перепони", – каже Владислав.

Інший учасник змагань Сергій додає:

"Орієнтуєшся лише по стінах, по обстановці, якою ти проходиш шлях, на що натикаєшся. Назад так само звертаєш увагу на різні звуки, на те, чого торкаєшся".

Всього на змагання приїхали більше 150 рятувальників з усіх пожежно-рятувальних частин області.

Фахівець з оперативного реагування Держслужби з надзвичайних ситуацій у Житомирській області Олександр Ковальський розповів, що за результатами змагань сформують збірну команду області, яка представлятиме Житомирщину на всеукраїнському рівні.

"Тут люди працюють на межі своїх можливостей, адже виконують завдання в апаратах захисту органів дихання, – каже Олександр Ковальський. – Що стосується наших бойових підрозділів, то вони фактично щодня виїжджають на пожежі, ліквідації надзвичайних ситуацій і виконують ці завдання у своїй повсякденній роботі. Сьогодні ми хочемо визначити, хто у нас в області найкращий".

Автор: Дмитро Полішук

Камера: Сергій Базилюк

Джерело