Юлія Єлістратова – одна з трьох спортсменів Житомирщини, які представлятимуть область на Олімпійських Іграх. Вона виступатиме у складі збірної України з тріатлону. Спортсменка завершує тренування у Житомирі та готується вилітати до Токіо.

Юлія Єлістратова займається тріатлоном з 15 років. І вже у 20 увійшла до складу олімпійської збірної. Олімпіада у Токіо стане для спортсменки четвертою, у якій вона братиме участь.

"Саму участь в олімпіаді можна вважати здобутком, – каже Юлія Єлістратова. – Найбільше я задоволена виступом на своїх перших Олімпійських Іграх у Пекіні. Тоді я буда однією з наймолодших учасниць і посіла 24 місце".

Олімпійські ігри у Токіо: як готується житомирянка Юлія Єлістратова

Юлія каже, що про те, що представлятиме Україну на літніх Олімпійських Іграх у Токіо, дізналася ще у 2019 році.

"Я бачила рейтинг, була у середині турнірної таблиці, розуміла заздалегідь, що буду мати цю ліцензію, – каже Юлія Єлістратова. – Це для мене не стало сюрпризом. Це був спланований відбір. Звісно, що кожні змагання – це великий досвід. І, мабуть, що з кожним разом менше хвилюєшся і більше можеш зосередитися на самій гонці".

До цьогорічних Олімпійських Ігор спортсменка готувалася понад рік. В останній тиждень перед виїздом на Олімпіаду Юлія Єлістратова тренується по 3 години на день.

"Зменшився обсяг, але залишився інтенсив, – каже Юлія Єлістратова. – Я трохи обережніше тренуюся, ніж зазвичай, бо це – відповідальність.

21 липня Юлія у складі олімпійської збірної з тріатлону відлітає до Токіо, де продовжить підготовку.

"Я не знаю, чи буде в нас доступ до тренувальних баз, – каже Юлія Єлістратова. – Тобто буду я плавати у басейні чи тільки в морі. Що стосується велосипедного етапу, то ми можемо подивитися декілька разів трасу, але весь інший час, мабуть, це буде тренування у приміщенні на спеціальних тренажерах. З бігом, я думаю, буде простіше".

Юлія Єлістратова каже, що головною її підтримкою є родина.

"Дуже вагома підтримка родини, – каже Юлія Єлістратова. – Мене і тренує мій чоловік. І дуже допомагає мама. І надихає мій син".

Володимир Турбаєвський тренує Юлію Єлістратову з 2012 року. Чоловік розповідає, що коли готував Юлію до Олімпіади в Токіо, то більше зосереджувався на плаванні.

"Ми зосередилися на плаванні, бо для Юлії це слабший вид у порівнянні з іншими, – каже Володимир Турбаєвський. – Проте цей вид є дуже важливим, особливо зараз, оскільки рівень плавання в тріатлоні дуже виріс. Тобто ми більше працювали над плаванням, але підтримували і велоспорт, і біг. В середньому на тиждень виходило: 2 – 3 плавальні роботи, 2 велосипедні і 2 бігові. А між ними – розвиваючі та відновлювальні тренування. За інтенсивностю, на цю Олімпіаду ми більше додали об'єму, більше силової роботи".

Мама Юлії Єлістратової Галина пишається своєю донькою.

"У мене донька – єдина, – каже Галина Єлістратова. – І такі вже досягнення має. Маємо гордість в нашій сім'ї. У нас зв'язок не припиняється: і телефонуємо, і на відстані, я думаю, підтримка теж відчувається".

Авторка: Аліна Домбровська

Камера: Ігор Грач

Читайте також Анастасія Четверікова представлятиме Житомирщину на Олімпійських іграх у Токіо. Олімпіада у Токіо – хто представлятиме Житомирщину. З бюджету Житомира виділили 150 тисяч для участі Юлії Єлістратової в Олімпіаді.

Джерело