Найбагатший чоловік планети за версією журналу Forbes, засновник компанії Amazon, Джефф Безос 20 липня успішно злітав у космос і повернувся на Землю. Автоматизована ракета New Shepard, яка розроблена компанією Безоса, піднялась на висоту у понад 100 кілометрів від поверхні Землі. Сам політ тривав дещо більше 10 хвилин. На борту разом із американським мільярдером були його брат Марк, 18-річний студент-фізик Олівер Демен і 82-річна льотчиця Воллі Фанк. 

Як минув політ американського мільярдера Джеффа Безоса на космос, і що кажуть члени екіпажу, читайте у матеріалі ТСН.ua.

Запуск ракети і перебування у космосі

Як мільярдер Безос на власній ракеті за 10 хвилин злітав у космос: фото та відео

Космічний політ був приурочений до 52-ї річниці місії Аполлон-11, у день висадки Ніла Армстронга та Базза Олдріна на Місяць. Дата є символічною особисто для Безоса, який мріяв побувати в космосі. Полетів екіпаж у чітко визначений час о 16:00 за київським часом.

Ракета компанії Blue Origin вперше в історії винесла капсулу з екіпажем перетнула межу у 100 км, яку називають лінією Кармана - саме там починається космос. Компанію Безосу у цій подорожі склали:

його брат Марк;

учасниця програми підготовки астронавтів, 82-річна льотчиця Воллі Фанк;

18-річний Олівер Демен (комерційний клієнт).

Слід зауважити, що на ракеті не було жодного професійного космонавта. Крім цього, політ встановив два світових рекорди: у космосі побували наймолодший і найстарший астронавти.

Капсула корабля New Shepard з пасажирами відокремилася від ракети-носія і 4 хв перебувала у невагомості. Пасажирам було дозволено відстебнути ремені і відчути справжню невагомість, побачити кривизну горизонту. 

"Приблизно за три хвилини космонавти отримують попередження сісти на свої місця. І в цей момент у них є близько 30 секунд", - пояснив конструктор капсули Гері Лай перед запуском. 

Після цього капсула з екіпажем на трьох спеціальних парашутах повернулася о 16:22 на Землю. Загалом політ тривав 10 хвилин 20 секунд. Капсула сіла у пустелі Західного Техасу.

"Синій контроль, Безос. Найкращий день!" - сказав Безос, перебуваючи в польоті.

До кінця року компанія планує провести ще два польоти. Загалом New Shepard розрахований на 6 пасажирів.

Емоції Безоса й інших пасажирів ракети після польоту

Капсулу із Безосом, його братом Марком та ще двох пасажирів зустріли вигуками працівники компанії американського мільярдера Blue Origin , які спостерігали за польотом. Після приземлення вони допомогли відкрити люк, щоб "космонавти" вийшли. Всі четверо з’явилися перед камерами у піднесеному настрої, усміхаючись та обіймаючи персонал. 

"Найкращий день. Я був здивований, наскільки легко бути у невагомості. Це як плавання", - сказав Джефф Безос одразу після приземлення.

Після цього вони пішли готуватися до пресконференції та інтерв’ю.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Джерело