20 липня на Житомирщину привезли 40 тисяч 200 доз вакцини Moderna – це перша партія цієї вакцини. Заступник директора департаменту охорони здоров`я Житомирської облдержадміністрації Віктор Лучків розповів Суспільному, що цю партію вакцини Moderna мають використати до 16 серпня.

20 липня громади області погоджують отримання вакцини Moderna в телефонному режимі.

"Райони сьогодні не встигли дати нам план роботи на неділю, тому що ми не знали, коли точно отримаємо Модерну. То ми зараз спілкуємося з ними в телефонному режимі. При під'їзді на базу райони прораховують, скільки їм треба, ми погоджуємо – вони забирають вакцину. Після навчання вони зможуть проводити вакцинацію. Це РНК-вакцина, яка на сьогоднішній момент призначена для того, щоб проводити вакцинацію організованих колективів, де більше 50 осіб", – поінформував Лучків і додав, що також Модерну використовуватимуть і в центрах вакцинації.

Житомирщина отримала першу партію вакцини Moderna

Заступниця завскладу обласної бази спецмедпостачання Валентина Захарчук показує кореспондентам Суспільного, в яких умовах на базі зберігають вакцину.

"Ось наша холодова кімната, де в нас зберігаються вакцини при температурі від +2 до +8. Сьогодні вранці ми отримали 2 тисячі 680 флаконів вакцини Moderna. Флакон розрахований на 15 доз. Загалом, 40 тисяч 200 доз. Вакцина має термін зберігання при такій температурі до 16 серпня 2021 року включно", – говорить Валентина Захарчук.

Головна медична сестра Чуднівського Центру первинної медико-санітарної допомоги Лідія Коляда каже, що заявку на отримання вакцини Moderna вони подали зранку 20 липня. Замовили 450 доз. Використовуватимуть вакцину, насамперед, для медичних працівників, освітян, військовослужбовців, організованих колективів, працівників, які працюють в будинках-інтернатах.

Відповідальна за вакцинацію в Ушомирській громаді Тетяна Малинівська розповідає, що приїхала не лише по вакцину Moderna.

"Модерни – 105 доз, AstraZeneca – 132 дози на ревакцинацію. AstraZeneca – 20 доз, 200 доз CoronaVac. В нас є дві мобільні бригади, три пункти щеплення. Вчасно дівчата отримують, зберігається вона правильно, транспортування теж правильне, – каже Тетяна Малинівська.

Джерело