Легкоатлет Владислав Мазур завершує підготовку до своїх перших Олімпійських Ігор, на яких він представлятиме Житомирщину. Кореспонденти Суспільного поспілкувалися зі спортсменом за два дні до його від'їзду в Японію.

Владислав Мазур займається легкою атлетикою з 11 років. Каже, що не пропустив з того часу майже жодного тренування. Талант спортсмена відкрив його тренер Ігор Лонський.

"Я стрибнув далі всіх, – розповідає Влад. – Тренер це побачив і запросив мене на секцію".

Легкоатлет Владислав Мазур завершує підготовку до своїх перших Олімпійських Ігор

Мама Влада Ольга Мазур додала:

"Влад завжди був спортивним та активним. Його ранок починався зі слів: "Що я буду робити?" Я – щаслива мама. Я знала, де дитина, з ким і чим вона займається. Я побачила, що дитина цим живе, йому це подобається, він повністю в цьому".

Тренер Владислава Мазура Ігор Лонський розповів, що одразу було зрозуміло, що Влад – людина, яка віддається улюбленій справі.

"Владислав – наполегливий, працьовитий спортсмен. Він завжди дуже старанно вів щоденники тренувань. Якщо людина так віддається своїй справі – приходить успіх".

Владислав Мазур – майстер спорту міжнародного класу, чемпіон Європи серед молоді, багаторазовий чемпіон України. Його найкращий результат – це стрибок у довжину на відстань 8 метрів 14 сантиметрів. Цей результат він показав на останньому чемпіонаті Європи у Польщі, де посів 4 місце.

"Перші змагання були в Румунії, – каже Владислав Мазур. – Я стрибнув 7 метрів 57 сантиметрів. Це був гарний результат. Тоді я вирішив, що треба йти до Олімпіади".

Спочатку участь в Олімпіаді була дитячою мрією. Спортсмен каже, що шлях до неї був довгим і непростим. Лише на початку липня йому повідомили, що він братиме участь в Олімпійських Іграх у Японії.

"Мені зателефонував помічник головного тренера України і повідомив, що я потрапив на Олімпійські Ігри, – каже Владислав Мазур. – У мене емоції були нереальні. Подзвонив спочатку тренеру, він теж був вражений, бо це була наша спільна мрія. Ми дуже довго йшли до неї. А потім одразу подзвонив батькам. Вони спочатку не повірили. Я підтвердив, що мене 100-відсотково відібрали".

Владислав Мазур каже, що його першочергове завдання – потрапити до фіналу Олімпіади, де за нагороди у стрибках у довжину боротимуться 12 спортсменів.

"Хочеться медаль, звісно, але я розумію, що суперники дуже сильні", – каже Владислав Мазур.

Мама Владислава Ольга Мазур ­­вірить в успіх свого сина.

"Буду дивитися трансляцію, хвилюватися, пропускати через серце, буду молитися і сподіватися на гарний результат".

Авторка: Ольга Груп-Сікора

Камера: Сергій Кобилянський

Джерело