У Житомирі в обласному лабораторному центрі мобільні бригади медиків навчали як правильно використовувати вакцину Moderna для проведення щеплень від COVID-19. За словами лікарки-імунологині Людмили Головень, у тренінгу взяли участь близько 40 медпрацівників області.

Лікарка-імунологиня Людмила Головень розповіла, що навчання мобільних бригад з вакцинації розпочалися у Житомирі 9 березня. На кожному тренінгу медикам розповідають про різні види вакцин, які використовуються в Україні.

"Сертифікати медпрацівники отримують відповідно до кожного виду вакцини, – каже Людмила Головень. – Moderna в нас зайшла тільки зараз, тому в нас сьогодні перший тренінг їй присвячений. Ми розповідаємо про вакцину, вивчаємо інструкцію, умови зберігання, протипокази і проводимо майстер-клас з техніки щеплення, нагляду за вакцинованими".

У Житомирі мобільні бригади медиків навчали правилам використання вакцини Moderna

Юлія Шпаківська приїхала на навчання з Коростишева. Про вакцину Moderna лікарка читала кілька днів тому.

"Moderna також є класною вакциною, – каже Юлія Шпаківська. – Це – матрична РНК-вакцина, має хороші терміни зберігання. Її достатньо велика кількість надійшла в Україну. Люди цікавляться, і це добре, бо ми будемо більш захищені. Охочих чимало. Як тільки з'явиться вакцина, будемо формувати списки і вакцинувати".

Працівниця мобільної бригади Олена Таргонська розповіла кореспондентам Суспільного про свої враження від тренінгу.

"Удосконалили свої навички з введення вакцини, повторили протипокази і це важливо, адже часто люди запитують,чому не можна робити щеплення, – каже Олена Таргонська. – І, в принципі, протипоказів немає, тому робитимемо всім".

Нагадаємо, що 20 липня на Житомирщину надійшло 40 тисяч 200 доз вакцини Moderna.

Авторка: Аліна Домбровська

Камера: Сергій Кобилянський

Читайте також Вакцина Moderna від COVID-19 отримала нову назву. Житомирщина отримала першу партію вакцини Moderna. У Житомирі Центр масової вакцинації від коронавірусу працюватиме щодня.

Джерело