21 червня Рубіжне відзначає сьому річницю визволення від проросійських найманців. У 2014 понад 2 місяці місто було в окупації. Як усе відбувалося, Суспільному розповіли очевидці подій. До свята члени спілки ветеранів АТО організували автопробіг.

Очевидець визволення Рубіжного Юрій Соколін розповів Суспільному, як волонтери допомагали українським військовим.

"У 2014-му ми активно займалися волонтерською діяльністю, допомагали нашим військам. Підрозділи 51-ї, 30-ї, "Луганськ-1" стояли на блок-пості у Краснянці. Допомагали, чим могли, – хлібом, водою", — згадує Юрій Соколін.

До свята організували автопробіг. Рубіжне відзначає річницю визволення від проросійських окупантів

Допомагали армійцям, згадує Юрій, чи не найціннішим тоді – інформацією.

"У місті було кілька волонтерських груп, які здійснювали розвідку та контроль сепаратистського руху. Хлопці з 30-ї бригади переодягнулись у цивільний одяг. Ми провезли їх усіма блок-постами Сєвєродонецька та Лисичанська і повернулись через Томашівський міст. Практично розкрили всю дислокацію сепаратистів", — каже Юрій.

Антон Потурайко – один із Луганських тоді ще міліціонерів, який не зрадив присязі та разом з колегами доєднався до сил АТО. За словами Антона, напередодні звільнення міста, близько 23 години ночі, у Рубіжному закріпилися батальйони "Чернігів", "Луганськ-1", "Айдар".

"Зранку вже почалася операція. 30-та бригада пройшла крізь місто. А вже нам та батальйонам довелося зачищати місто", — розповів Суспільному Антон.

За словами волонтера Андрія Скрипника, сепаратисти залишили місто, практично не чинивши спротиву.

"Я думаю, Рубіжне легко відбулося. Не було сутичок, тому що "сепари" відтягнулися до сєвєродонецького мосту та зайняли оборону у Лисичанську", — розповів Суспільному очевидець визволення Рубіжного.

До свята члени місцевої спілки ветеранів АТО організували автопробіг. Зо два десятки автівок з українськими прапорами стартували з площі перемоги, проїхали вулицями Богдана Хмельницького, Визволителів, Мендєлєєва та Володимирською.

Завершили акцію біля знаку українським військовослужбовцям Новоград-Волинської 30-ї бригади, які загинули під час бойових дій у 2014-му.

Пам’ять воїнів вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до стели.

Читайте також

Операцію спланували за добу: як звільняли Торецьк від російських окупантів

Джерело