Тристороння контактна група затвердила список експертів, які займуться затопленими шахтами на Донбасі. Про це повідомив Сергій Гармаш у фейсбук.

"Затверджений список експертів, які з вересня мають розпочати роботу за питанням затоплення шахт на окупованій території. Проблема стає реальною загрозою життям людей в ОРДЛО", - сказано у повідомленні.

Сергій Гармаш додав, що затвердженні на папері рішення, у нинішній ситуації, не завжди втілюються у життя.

ТКГ обрала експертів які займуться проблемою затоплених шахт в ОРДЛО - Гармаш

Нагадаємо, що на тимчасово окупованих територіях закриті десятки вугільних шахт. Їх затоплює водою, яка загрожує забрудненням питної води усього регіону.

Що відомо

Через знеструмлення шахт ДП "Мирноградвугілля" за борги за електропостачання гірників в аварійному порядку підняли на поверхню. За інформацією РЕМ, загальна заборгованість вугледобувних підприємств станом на 1 червня склала 8,3 мільярда гривень, з яких 200 мільйонів гривень – частка ДПЗД "Укрінтеренерго". На Луганщині шахту "Гірська" державного підприємства "Первомайськвугілля" знеструмлять за борги за електропостачання. У травні цього року гірники шахти "Гірська" ДП "Періомайськвугілля" відмовились підійматися на поверхню, вимагаючи виплатити борги по зарплатні. Під землею знаходяться 14 гірників. Детективи НАБУ викрили корупційну схему розкрадання 14 млн грн, виділених на запобігання надзвичайній ситуації у зв’язку з затопленням шахт на Луганщині. На Луганщині керівники однієї з шахт ДП "Первомайськвугілля" організували "тіньовий" вуглевидобуток. Щодня видобували від 50 до 60 тонн необлікованого вугілля, потім продавали його місцевим підприємцям за готівку. Державне підприємство " Первомайськвугілля", на шахті якого через обвал 28 грудня загинув гірник, забезпечене засобами індивідуального захисту лише на третину.

Читайте нас у Telegram: усі новини Донбасу

Джерело