У Сумах на стіні одного з корпусів Сумського державного університету, на Петропавлівській створили новий мурал. Про ідею, сюжет та історію створення – в цьому матеріалі.

Міжнародний проєкт

Над зображенням заввишки 10 метрів закінчили працювати увечері 18 липня. Цей малюнок – результат участі в міжнародному проєкті "Art for Act" за підтримки Мережі Громадянської Освіти Країн Східного Партнерства.

За словами керівниці міжнародної робочої групи "Art for Act" Римми Миленкової, у проєкті беруть участь 5 країн. Україна – перша, хто взяв участь у проєкті.

"Проєкт складається з освітньої частини, де ми навчаємо цілей сталого розвитку, як вони впливають на життя, як зробити більш комфортним, інклюзивним, а також візуалізації у вигляді муралу", – розповідає Римма Миленкова.

Ідея та реалізація

За художню реалізацію у Сумах відповідала громадська організація "Бюро арт". Щоб втілити на стіні ВНЗ ідею якісної освіти, запросили охтирського художника Ігоря Шевченка. Також до малювання долучилися громадські активісти, фотографи, учасники ООС.

Що саме намалювати, вирішували напередодні студенти сумського держуніверситету.

"У нас було обговорення зі студентами нашого університету, де ми зібралися разом та вирішили накидати ідей, що може тут бути. Спочатку записували все на дошку, навіть трохи малювали, щоб художниця могла краще уявити, що ми хочемо тут бачити. Я щось казала про палітру кольорів, також про те, що можна використовувати зірки та відомих осіб, яких можна легко впізнати", – розповідає студентка СумДУ Юлія Татарченко, яка брала участь в обговоренні.

Сумський стінопис присвячений "Цілі Сталого Розвитку № 4" – якісна освіта. Усього цілей – 17. Серед них: боротьба з бідністю, з голодом, покращення екології, сталість міст тощо. Такою творчістю організатори мають намір закликати людство зробити планету кращою до 2030-го року.

"Цілі сталого розвитку – це всесвітня методологія сучасного мислення, але пересічні громадяни можуть про це не знати. Тому в різних країнах східного партнерства ЄС невдовзі виникнуть такі мурали", – говорить один з ініціаторів проєкту в Сумах Юрій Петрушенко.

З його слів, важливо те, що стінопис не просто намальований художником, а цілим арт-комюніті, коли художники візуалізують уявлення у певній темі. У цьому випадку – це уявлення студентів про якісну освіту.

Після України мурали, присвячені певній цілі, планують створювати в інших країнах світу.

Джерело