У Житомирі хворіють каштани. Ще декілька днів тому дерева мали гарний вигляд. Тепер – листя покрилося коричневими плямами та скручується. Намагаючись врятувати хворі дерева, працівники комунального підприємства"Зеленбуд" проводять мікроін'єкцію рослин.

Екологиня КП "Зеленбуд" Олена Бондарчук розповіла Суспільному, що проблема мінуючої молі не є новою, проте щосезону вона прогресує.

"Каштани щеплюють спеціальним сертифікованим препаратом, безпечним для людей та навколишнього середовища. Ліки вводять прямо в рослину, – каже Олена Бондарчук. – Робимо невеличкі отвори по колу стовбура і через спеціальні пробки вводимо препарат, який по сокоруху розповсюджується по рослині".

У Житомирі лікують каштани

Працівники "Зеленбуд" індивідуально підходять до кожної рослини: вимірюють діаметр стовбура та вводять ту кількість препарату, яка підходить дереву. Лікування одного каштана займає приблизно годину.

21 липня працівники "Зеленбуд" пролікували двадцять дерев на майдані Перемоги.

"На ділянці біля колишнього готелю "Житомир" каштани уражені найбільше, – каже Олена Бондарчук. – Через три роки таке лікування необхідно повторити, аби шкідника знищити остаточно".

У коментарі Суспільному доктор сільськогосподарських наук, професор, завідувач кафедри захисту рослин Поліського Національного університету Михайло Ключевич зауважив, що лікувати каштани від мінуючої молі способом ін'єкції препаратів у стовбури дерев у спекотну літню пору не є ефективним.

"Краще це робити навесні, у квітні, коли розпускаються бруньки та сокорух є інтенсивним, – каже Михайло Ключевич. – А нині сокорух слабкий".

Екологиня Олена Бондарчук прокоментувала, що з цього приводу консультувалася з виробником препарату.

"Спеціалісти сказали, що вводити препарат можна аж до заморозків, – каже Олена Бондарчук. – Препарат, дійсно, зараз повільніше поширюватиметься сокорухом, не так швидко дійде до всіх гілочок, проте не можна сказати, що ефект буде нульовим. Результат ін'єкцій ми побачимо наступного року, а цьогоріч листя вже ніяк не вдасться відновити. Крім того, саме о цій порі довелося проводити лікування каштанів, бо препарат пізно пройшов сертифікацію в Україні".

Олена Бондарчук розповіла, що над проблемою лікування каштанів працюватимуть і надалі, тому що через високу шкідливість молі дерева не встигають накопичити необхідну кількість поживних речовин, що призводить до їх виснаження та поступового засихання.

Читайте також У Житомирі лабораторний центр безкоштовно перевірятиме овочі і фрукти на вміст нітратів. На Житомирщині екологи склали 17 протоколів за порушення правил збору ягід у лісах.

Джерело