З початку купального сезону на водоймах Житомирщини втопилися 15 людей – більше, ніж минулого року за весь купальний сезон. Про це Суспільному розповів пресофіцер управління ДСНС в Житомирській області Ярослав Мельник.

За словами Ярослава Мельника, в числі 15 загиблих на воді – і двоє дітей.

"На Житомирщині з початку купального сезону внаслідок необережного поводження на воді трагічно обірвалося життя 15 жителів області, двоє з них – діти. Це в той час, коли за весь літній сезон 2020 року загинуло14 людей. Трагедії обумовлені тим, що люди обирають для відпочинку заборонені та необлаштовані місця і ще – розпивають спиртне. Дається взнаки і відсутність догляду за дітьми на воді. Як наслідок – травматизм та загибель", – каже пресофіцер ДСНС.

На Житомирщині цьогоріч втопилися 15 людей – більше, ніж минулого року за весь купальний сезон

22 липня кореспонденти Суспільного побували в Гідропарку і поспілкувалися з відпочивальниками. Житомирянка Віра Чижик, яка прийшла на дитячий пляж з онуком, говорить, що самі вони далеко не запливають. Але вже кілька разів чули, як рятувальники через гучномовець закликали окремих плавців повернутися в місця безпечного купання.

На питання журналістів про правила, яких треба дотримуватися під час відпочинку, жінка каже, що знає їх.

"Не запливати за буйки, не вживати алкоголь, доглядати за дітьми", – говорить Віра.

"А ще треба бути уважним і глибоко не заходити", – додає її онук Данило.

Попереджувальні буйки у зоні дозволеного відпочинку встановлені на відстані 50 метрів один від одного. Встановлюють їх там, де глибина водойми сягає одного метра 75 сантиметрів. За словами очільника міської рятувальної служби на воді Олександра Радаєва, цієї глибини достатньо, аби охолодитися і у випадку чого безпечно дістатися берега. Саме тому рятувальники просять відпочивальників не запливати за буйки.

"Якщо ми бачимо, що людина заплила за буйки і на попередження не реагує, ми одразу сідаємо в катер і завертаємо її назад, – говорить працівник міської рятувальної служби на воді Ігор Черняєв. – Кожен день ми когось завертаємо, бо багато є людей, які на попередження не реагують. А коли під'їжджаємо на катері, то ще й починають з нами сваритися. Люди не розуміють чи не бажають розуміти, що це їх безпека".

У Житомирі дитячий та дорослий пляжі в Гідропарку є єдиними місцями для відпочинку на воді, де офіційно дозволено купатися, бо тут чергують рятувальники та медики.

Лікар міської рятувальної служби на воді Микола Равва розповідає про правила, яких потрібно дотримуватися під час відпочинку на воді.

"В першу чергу, треба відпочивати лише на обладнаних місцях для купання. Не запливати за буйки, не купатися в незнайомих місцях. Не стрибати з човнів, катамаранів. Не стрибати у невідомих місцях з високих берегів. Також в жодному разі не можна заходити у воду в стані алкогольного сп'яніння. Нагадаю, що 95% людей гинуть на воді у стані алкогольного сп'яніння", – каже лікар.

Читайте також На кар’єрі у Глибочицькій громаді потонув 6-річний хлопчик. 10 та 11 липня на водоймах області втопилися п’ятеро людей. 7 липня у Коростишеві поблизу одного з кар'єрів з 5-метрової висоти впав у прірву та загинув 29-річний чоловік. 6 липня в смт Іванопіль втопився 35-річний чоловік, який з компанією відпочивав на березі ставка.

Джерело