Україні має бути цікавий досвід Китаю щодо втілення в життя інфраструктурних та енергетичних проєктів. Також наразі з цією країною потрібно вирішувати болісне питання «Мотор Січі». Про це в інтерв’ю «Главкому» розповів радник голови Офісу президента Андрія Єрмака і радник з інформпитань у Тристоронній контактній групі у Мінську Олексій Арестович.

«Попри те, що Захід проголосив Китай головним конкурентом, ми ж не змушені припиняти вибудовувати відносини з Китаєм, Туреччиною, Азербайджаном, Індією, В’єтнамом тощо. Готується велике азійське турне президента. Україна – найбільша країна Європи, вона має будувати відносини з усім світом, бо мова про вирішення надскладних цивілізаційних завдань. Чи цікавить нас цивілізаційний досвід Китаю? Цікавить. Але багато людей не розрізняють політику і державотворення. Звісно, ми не збираємося переймати досвід, яким Китай впорядковує уйгурів, скажімо так. Але те, як він за десять годин будує шпиталь під час пандемії коронавірусу, – це цікаво. Нам цікаві інфраструктурні, енергетичні проєкти», – наголосив Арестович.

Він підкреслив, що в Україні хочуть використати досвід і можливості Китаю для вирішення важливих завдань. «У наших відносинах з Китаєм є ж і питання «Мотор Січі», яке є дуже болісним для Китаю. Нами буде розпоряджатися або Меркель, або Сі Цзіньпін? А те, що ми самі будемо собою розпоряджатися навіть нікому в голову не приходить. Зараз склалася ситуація у світі, коли або ми будемо суб’єктом, або об’єктом політики. Президент разом з Єрмаком б’ються за суб’єктність України», – уточнив радник голови Офісу президента Андрія Єрмака.

Розворот на Китай? На Банковій зробили черговий комплімент Пекіну

Водночас Арестович зауважив, що дуже багато людей на Заході хоче нас «фінляндизувати» за російським варіантом, який Путін виклав у своїй статті.

Він підкреслив, що завдання Росії полягає в тому, аби відсікати нас від співробітництва із Заходом, від військової допомоги з їхнього боку, інфільтрувати окуповані нині області Донбасу знову в Україну. «І якщо це буде реалізовано, це буде міна під нашу державність. І якщо Захід таки добився від них зупинки військового вторгнення в Україну, у них залишатиметься політичний, економічний, інформаційний, дипломатичний шляхи впливу», – резюмував радник голови Офісу президента.

Раніше ексміністр закордонних справ України, експосол України в Німеччині Павло Клімкін розповідав, чому США роблять ставку на протистояння з Китаєм, а не з Росією.

Фінляндизація – значні обмеження державної самостійності, які велика держава накладає на свого більш слабкого сусіда. Процес або стан примушення значною мірою орієнтуватися на інтереси сусідньої більш могутньої держави і меншою мірою внутрішньої політики країни.
Читайте також інтерв'ю: Олексій Арестович: Зеленський давно вже дуже не задоволений

Джерело