9 жителів сіл Оріхівського та Пологівського районів сьогодні, 23 липня, вимагали, аби досудове розслідування щодо спроби заволодіння їх землею шахрайським шляхом розслідували швидше.

Мітинг відбувся біля Головного управління Національної поліції у Запорізькій області, на ньому побували кореспонденти Суспільного.

У справі – 10 потерпілих. Жителька Оріхівського району Ольга Романенко розповідає: люди, які здавали землю в оренду одному з директорів товариства, де вирощують зернові, бобові та олійні культури, у 2008 році звернулися до нього та попросили видати їм орендну платню за землю за 5 років. Він дав ці гроші та попросив підписати документи, які не дав можливості подивитися, – каже Ольга Романенко.

У Запоріжжі відбувся мітинг проти незаконного заволодіння землею

"Проходить 5 років. Ідемо до нього. А він каже: "А ви мені винні 300 тисяч. Виплатіть 300 тисяч і можете землю забирати". І потім ми дізналися, що люди попідписували безвідкличну довіреність, заповіт на нього. Заяву, мовби людина отримала 300 тисяч із зобов’язанням – коли пройде заборона на продаж землі, вони зобов’язані продати йому. Якщо відмовляюся, то 300 тисяч я вертаю", – каже жінка.

Ольга Романенко додає, що за півтора року директор товариства Олександр Коростильов жодного разу не з'явився на допит, ігноруючи повістки.

"Мені знадобилися гроші на лікування, я звернувся до Коростильова, щоб він мені дав на лікування 15 тисяч. Він мені їх дав. І він сказав: "Давай мені документи на пай, і потім ми тобі дамо 15 тисяч". Ну, він дав. Забрав документи на пай, дав мені 15 тисяч. Потом дізналися, що він землю переоформив на 49 років без нашого відома. Ми почали з ним судиться. Землю ми відсудили, а тоді він вимагає з нас 300 тисяч", – каже житель села Єгорівка Оріхівського району Іван Лазаренко.

До акції долучилися учасники Всеукраїнської громадської організації "Дружин і матерів ветеранів АТО".

"Ми приїхали. Матір нашого бійця, який із 14 року захищає Україну, землю, і який є спадкоємцем цієї землі. 4,5 роки він провів на війні, і такими злочинними діями місцеві феодали, практично, відібрали у нього землю", – каже Оксана Ковалевська голова ГО "Дружин та матерів ветеранів АТО".

Учасники акції віддали колективне клопотання до поліції з проханням покарати винних осіб у цій справі.

"Під час досудового розслідування встановлено, що з 2008 року по 2014 рік громадяни надали безвідкличні довіреності Користельову, який уклав договори оренди з ТОВ "Преображенське" на оренди земельних ділянок. Потерпілі отримали грошові кошти у якості авансу", – каже Данііл Пекний, начальник відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ Нацполіції в Запорізькій області.

З 2015 року до теперішнього часу вказані довіреності були скасовані в порядку цивільного судочинства, договори земельних ділянок були також відкликані . Зараз, згідно з відомостями права власності на нерухоме майно, земельні ділянки – у власності потерпілих, додає Данііл Пекний.

"Що стосується позовів Користельова на суму 300 тисяч гривень – є рішення першої інстанції та є рішення апеляційної інстанції щодо стягнення з потерпілих грошових коштів, вказаних за те, що вони відмовились (згідно з рішенням суду) від продажу земельних ділянок після скасування мораторію", – каже слідчий.

Данііл Пекний зазначив також, що в цьому випадку досудове слідство вважає, що вказані рішення треба оскаржувати в касаційному порядку.

Журналісти Суспільного зателефонували директору товариства «Преображенське» Олександрові Коростильову. Він відповів, що свою позицію щодо цієї справи коментувати не хоче, адже не бажає публічності.

Джерело