Соледарська громада шукає медиків у міську лікарню. За словами головного лікаря Олександра Мартиненка, медзакладу, який обслуговує близько 20 тисяч жителів, потрібні вузькопрофільні фахівці. Лікарям обіцяють житло та грошові виплати.

Житель Соледара Олег розповів Суспільному, як йому доводиться зі своєю трирічною дитиною їздити до педіатра у сусіднє село, за 10 кілометрів.

"Ми їздимо аж в Парасковіївку. Лікарка раніше тут була, чомусь перейшла. Доводиться їздити далеко", — скаржиться Олег.

Єдиний лікар-педіатр дитячого відділення поліклініки – на лікарняному.За словами дитячої медсестри Вікторії Бойко, у медзакладі Соледара дітей лікують сімейні лікарі.

"У нас є два сімейних лікарі, які працюють за сумісництвом, і всіх дітей направляємо до них", — каже дитяча медсестра.

За словами пацієнтів, у Соледарській лікарні до сімейних лікарів кількагодинна черга.

"Єдиний терапевт працює, і ось ми просиділи із дев’ятої ранку до 13-ї години", — розповів Суспільному житель Соледара Сергій Гордовой.

Сергій говорить, що у лікарні немає гастроентеролога та окуліста. Доводиться їздити у Бахмут, за 20 кілометрів.

"Лікар дав мені направлення на УЗД. Ось сьогодні поїхав у Бахмут, нікуди не можна потрапити, до кінця місяця все зайнято", — говорить Сергій.

Головний лікар Соледарської міської лікарні Олександр Мартиненко розповів Суспільному, яких фахівців не вистачає у медзакладі.

"Лікарня потребує лікарів всіх спеціальностей. Терапевти потрібні, лікар-офтальмолог, лікар-гінеколог, лікар-травматолог, уролог", — каже головний лікар.

За словами Олександра Мартиненка, в закладі більшість лікарів вузького профілю — пенсіонери.

"Лікарі, які у нас працюють, вони на заслуженому відпочинку. Люди вже після пенсії працюють 12-15 років", — пояснює головний лікар.

Єдиний на прийомі лікар хірург — Микола Климчук, який працює в медзакладі 37 років. Каже, обслуговує дітей та дорослих.

"Кому можу допомогти — допомагаю. Кому не можу — направляю до інших фахівців. Раніше тут була нормальна лікарня, я був завідувачем хірургічного відділення. А потім поступово, поступово — і лікарні практично немає", — розповів Суспільному Микола Климчук.

Заступниця міського голови Світлана Редченко каже, — щоб залучити лікарів, громада співпрацює з навчальними медзакладами та надає пільги для молодих спеціалістів.

"Ми розробляли програму, де в цій програмі передбачали місцеві стимули", — розповіла Суспільному фахівчиня.

За словами Світлани Редченко, молодим лікарям додатково обіцяють безкоштовне житло та оплату комунальних послуг.

Читайте також

У Маріуполі хірурги провели реконструкцію обличчя, трансплантувавши частину кістки тазу Лікарні Донеччини та Луганщини отримають гуманітарний вантаж медичного призначення У Новопскові відкрили нову амбулаторію

Джерело