У Житомирі завершилася вступна компанія до закладів вищої освіти – цьогоріч найпопулярнішими в житомирських вишах стали аграрні спеціальності, журналістика, мови та ІТ. Результати конкурсу вступної кампанії до вишів мають повідомити 28 липня.

З 15 липня до Житомирського держуніверситету імені Івана Франка абітурієнти подали на вступ понад 7 з половиною тисяч заяв, до Поліського національного університету – 5 тисяч і понад 9 тисяч – до держуніверситету "Житомирська політехніка".

Секретар приймальної комісії держуніверситету імені І. Франка Роман Денисюк розповів Суспільному, що у їхньому виші є понад 40 спеціальностей.

Цьогоріч найпопулярнішими в житомирських вишах стали аграрні спеціальності, журналістика, мови та ІТ

"Найбільшою популярністю користуються спеціальності топові – це журналістика, германські мови, англійська мова, а також українська мова, дошкільна і початкова освіта. Всі заяви подавалися в електронному вигляді, особисто звертаються абітурієнти, які мають питання щодо вступу, а також абітурієнти, котрі мають пільги", – каже Роман Денисюк.

Ларіон Остринський цьогоріч вступає на факультет психології до Житомирського державного університету імені Івана Франка. До вищого навчального закладу він прийшов, аби перевірити свою електронну заяву на вступ.

"Можна зробити проблеми, коли сам подаєш документи на вступ, – говорить Ларіон. – А тут все на місці і люди допоможуть. Подавав на готельно-ресторанну справу, але вирішив йти на психологію. Приніс оригінали і зараз будемо оформляти документи".

У Поліському національному університеті найбільше заяв на вступ подали на аграрні спеціальності.

"Традиційно в нас 8 факультетів. Це 28 спеціальностей. Також є освітні програми в межах спеціальності. Більше заяв надходить на аграрні науки і продовольство, агрономію, технології і виробництво переробки тваринництва. На кожній спеціальності в нас є технічний секретар, який відповідає за прийом документів", – розповів секретар приймальної комісії Поліського національного університету Сергій Вербельчук.

У "Житомирській політехніці" найбільшою популярністю користуються спеціальності ІТ-сфери. Зарахувати до цього вузу у 2021 році планують понад 2 тисячі студентів.

"У нас 5 факультетів – це близько 40 спеціальностей, – каже секретар приймальної комісії "Житомирської політехніки" Анатолій Дикий. – На кожну спеціальність близько 1000, а на деякі – навіть більше заяв. В ІТ-спеціальностях конкурс близько 10 людей на одне місце".

Результати конкурсу цьогорічної вступної кампанії до вишів мають повідомити 28 липня.

Джерело