Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зареєстрував заяву Росії, але не став застосовувати забезпечувальні заходи щодо України. У цій заяві Кремль звинуватив Київ у вбивствах на Донбасі, дискримінації російськомовного населення та причетності до катастрофи літака MH17 у 2014 році.

Про це йдеться у пресрелізі суду.

"Суд вирішив відхилити клопотання (про застосування забезпечувальних заходів — ред)", — заявили в ЄСПЛ.

ЄСПЛ відхилив заяву Росії проти України

У суді пояснили, що тимчасові заходи застосовуються лише "у виняткових випадках". Що стосується України, то в ЄСПЛ дійшли висновку, що незастосування Правила 39 регламенту не несе "серйозного ризику заподіяння непоправної шкоди основному праву відповідно до Європейської конвенції про права людини".

Читайте також: ЄСПЛ визнав, що Росія контролювала Крим до "референдуму"

Правило 39 регламенту ЄСПЛ вимагає застосувати негайні тимчасові заходи, які потрібні у тих випадках, коли існує неминучий ризик заподіяння непоправної шкоди. У практиці суду найчастіше до цього правила звертаються у випадках, коли потрібно зупинити екстрадицію або висилку з країни.

У своїй заяві Росія закликала ЄСПЛ зобов'язати Україну негайно припинити такі "порушення", як блокування надходження прісної води до окупованого Криму, обмеження прав національних і мовних меншин, в тому числі на вільний доступ до загального та вищої освіти російською мовою.

Що відомо 22 липня в Мін'юсті повідомили, що Європейський суд з прав людини зареєстрував заяву Росії проти України. 22 липня Росія подала до ЄСПЛ скаргу на Україну з вимогою застосувати правило 39 регламенту для припинення "блокування надходження прісної води до Криму, обмеження прав національних і мовних меншин, в тому числі на вільний доступ до загального та вищої освіти рідною мовою, заборона мовлення російськомовних телевізійних і радіоканалів, обмеження доступу до інтернет-платформ і друкованим виданням російською мовою". У Міністерстві закордонних справ Росії вважають, що скарга до Європейського суду з прав людини проти України подали з причини "численних порушень прав людини", які мають "серйозний масив доказів".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело