У 2020-2021 роках в миколаївських студентів були запити щодо стресостійкості, переживання коронавірусу, загалом протягом року консультації психологічного центру отримали понад 800 студентів. Про це в ефірі програми "Радіодень" розповіла начальниця навчально-наукового центру соціально-психологічної підтримки Чорноморського національного університету (ЧНУ) ім. Петра Могили Людмила Опанасенко.

"Коли центр створювався, то основним меседжем була психологічна підтримка для того, щоб кожен випускник вишу був конкурентоспроможним, тобто функція центру була розвивально-провідною, але з плином часу і сьогоднішніми буднями: зі стресостійкістю, коронавірусом. Напрямки роботи центру стали більш різновекторними, тобто із розвивальною технологією активно впроваджується консультативна практика, тренінгові заняття, просвітницькі заходи, проєктна діяльність", – сказала Людмила Опанасенко.

Начальниця навчально-наукового центру зазначила, що в ЧНУ ім. Петра Могили здійснюється діагностика студентів і це, в першу чергу, питання адаптації першокурсників.

Понад 800 миколаївських студентів отримали консультації психологічного центру

"В нас великий відсоток студентів немісцеві, це ті, хто приїжджає до міста і їм потрібно адаптуватися і до навчання у виші, і до міського життя. Багато хто вихідці із сільської місцевості. Крім того, ми діагностуємо мікроклімат середовища в групах, як вони себе почувають, лідерські тенденції і для нас ще дуже важливо діагностувати софтскіли, тобто наскільки в студентах сформовані м’які навички, які необхідні для подальшого працевлаштування", – розповіла Людмила Опанасенко.

Консультативна практика дозволяє студентам отримувати відповіді на питання сьогодення.

"У 2021 році в миколаївських студентів були запити, які стосуються стресостійкості, переживання ковіду. Особливо це стосується першокурсників, оскільки вже рік вони навчалися дистанційно в школі, які чекають 1 вересня, адже тоді зможуть активно жити на повну юнацьким студентським життям, і вони приїжджають, і дуже обмежені в цих людських контактах. Тобто очікування не збігаються з реальністю, а адаптація не є такою природною", – розказала Людмила Опанасенко.

Читайте також: "У Миколаєві відкрили Центр соціально-психологічної підтримки постраждалих від насилля"

Психологиня зазначила, що для студентів є важливим питання, яке стосується взаємостосунків із батьками: "Це питання на сьогодні, попри те, що студенти – доросла аудиторія, а от питання сепарації, коли людина дорослішає і в неї з’являються власні ідеї та проєкти на життя, власні кроки, які вона хоче зробити, і батьки стримують, не розуміють, не підтримують, намагаються контролювати. З одного боку – будь самостійним, а з іншого – ця самостійність під батьківським контролем".

Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки ЧНУ ім. Петра Могили працює понад сім років, крім студентів до центру мають можливість звертатися викладачі та працівники вишу.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber

Джерело