До міжнародного Дня шахів у міському саду Одеси відбувся сеанс одночасної гри. Позмагатися в шахи з чемпіонкою Європи Наталією Жуковою прийшли і туристи, і містяни, повідомила кореспондентка Суспільного.

За її словами, гра тривала майже 4 години. У заході взяли участь 15 людей. Найменшому з граців було 5 років, найстаршому – 43.

Гросмейстерка Наталія Жукова першою зробила хід на всіх ігрових полях. Після цього шахісти ставили фігуру й отримували відповідь від чемпіонки. На другій годині партію програв наймолодший учасник заходу – 5-річний Святослав Брєзгін. Він разом із матір’ю приїхав до Одеси на відпочинок.

У міському саду Одеси влаштували сеанс одночасної гри в шахи

"Святослав займається шахами приблизно 8 місяців. Ми на Кіпрі живемо. У школі, до якої він ходить, був гурток. Він спробував один-два рази, йому почало подобатись. Грає з захватом. Став ходити додатково. Швидко йде прогрес, що він батька почав обігрувати", – поділилася мати шахіста Анфіса Брєзгіна.

Двом одеситам, кандидатам в майстри спорту Михайлу Тобаку та Мартіну Яцкару вдалося перемогти чемпіонку Європи.

14-річний Михайло Тобак займається шахами з 5 років. Тренується з батьком. Хлопець запевнив: перемога над гройсмейстеркою для нього не важлива.

"Просто було цікаво зіграти з Наталією. Вона розіграла дебютний варіант, який не веде до переваги білих. І я отримав доволі складну позицію. Прорвав королівський фланг і фігури згрупував, аби їй поставити мат. Мату, може, й не вийшло, але дуже неприємні погрози були. І Наталія не зовсім могла з ними впоратись", – пояснив Тобак.

Другим переможцем став Мартін Яцкар. Хлопець грає в шахи з 12 років. Його першим тренером був Валерій Взглядов, а другим став Іван Юрковський.

"Мене навчив грати в шахи дідусь та відвів до шахової школи. Гра була цікавою. Я ще не змагався з суперницею такого рівня. Ми розіграли староіндійський захист", – зазначив Яцкар.

За останнім столом через брак часу шахісти розіграли бліц. Перемогла Наталія Жукова.

Чемпіонка розповіла, що задоволена тим, як минула гра, попри свої поразки.

"Аби більше долучити молоді, ми зробили вікові обмеження, але були й вийнятки. Я програла там, де були атаки на короля, цікаві моменти я пропустила. Я дуже рада за хлопців, це вихованці одеської шахової школи", – поділилася Жукова.

Читайте також У Херсоні завершився Всеукраїнський шаховий турнір За крок до звання гросмейстера: історія чернігівця – шестиразового чемпіона України з шахів У Львові вперше в Україні провели турнір із шахбоксу

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

Джерело