Інформацію має бути готова до лютого 2022 року

Доповідь щодо стану храму Святої Софії у Стамбулі зажадала ЮНЕСКО. Так, 2020 року святиню перетворили на мечеть, передає "5 канал".

Зазначається, що комітет всесвітньої спадщини ЮНЕСКО попросив від Туреччини інформацію про заходи, які вживають для збереження Собору. Відповідну доповідь турецька сторона має надати на початку лютого наступного року. У комітеті занепокоєні наслідками трансформації комплексу в мечеть. А також відсутністю діалогу щодо рішення Туреччини змінити статус цього комплексу. Торік у липні Вищий адміністративний суд Туреччини анулював рішення влади від 1934 року, яке визначало святиню як музей. Вона знову стала мечеттю. Собор Святої Софії збудували ще в VI столітті. І понад тисячу років він залишався найбільшим православним храмом у регіоні. Після підкорення Візантії Османським військом – Софія стала мечеттю, а в ХХ столітті здобула статус музею.

ЮНЕСКО вимагає від Туреччини доповідь про стан храму Святої Софії, яку минулого року перетворили у мечеть

Нагадаємо, Президент Туреччини Реджеп Ердоган підписав указ, згідно з яким собор Святої Софії у Стамбулі отримав статус мечеті.

Джерело