Надалі випадки самозаймання акумуляторів електромобілів ставатимуть більш поширеними. Основна причина – зниженні контролю якості при виробництві. Таку думку висловив віцепрезидент українського підрозділу Європейської електромобільної асоціації Владислав Притоманов у коментарі виданню UBR.

«На будь-якому заводі, який займається виробництвом електроніки, одним з головних відділів є відділ тестування якості. У нього є певна пропускна здатність, перевищення якої неминуче стає причиною появи браку», – вважає експерт.

Другою причиною, наслідком якої стають пожежі в електричних машинах, став дефіцит сировини для літій-іонних батарей. Притоманов вказує на те, що видобуток літію зростає непропорційно збільшенню виробництва електромашин. Через це компаніям доводиться частіше використовувати відпрацьовані батареї для виробництва нових.

Електромобілі палатимуть частіше: експерт дав невтішний прогноз

Експерт відзначає, що компанії все частіше переробляють акумулятори для повторного використання. Але іноді, після поновлення батареї, деякі непридатні для подальшої роботи блоки в ній залишаються. Що теж пов'язано з недоліками відділів контролю якості.

«Ця проблема буде зберігатися. І чим більше буде вироблятися акумуляторів, тим більше вона буде актуальна. А відсоток перероблених батарей постійно зростає і буде зростати далі», – говорить Притоманов.

Новини про займання електромобілів дійсно з’являються дуже часто. Наприклад, нещодавно Tesla зруйнувала гараж пенсіонера. А до цього електромобіль цієї ж марки зайнявся прямо під час руху.

Джерело