На зареєстрованому ринку праці у Миколаївській області на 14,5 тис. вакансій 34,7 тис. претендентів. Найбільший попит мають вакансії сільськогосподарського напрямку.

Про це в ефірі програми "Діалоги" розповіла начальниця відділу організації профнавчання Миколаївського обласного центру зайнятості Луїза Вініченко.

За словами Луїзи Вініченко, найбільший попит мали вакансії сільськогосподарського напрямку – на 5,5 тис. вакансій 7,5 тис. претендентів. У переробній промисловості – на 1,5 тис. вакансій 2,5 тис. претендентів. У торгівлі – на 1,3 тис. вакансій майже 5 тис. претендентів.

Зміни на ринку праці Миколаївщини. Пояснює фахівчиня Центру зайнятості

Не можуть знайти роботу продавці продовольчих та непродовольчих товарів, бухгалтери, водії автотранспорту, оператори котельні, кухарі, сторожі, фахівці державної служби охорони.

Фахівчиня зазначила, що є дефіцит окремих професій. Роботодавці шукають – штампувальників, лікарів сімейної медицини, електромонтерів з обслуговування електроустаткування, водіїв тролейбусів, ізолювальників, лікарів ветеринарної медицини, слюсарів з обслуговування теплових мереж.

"Враховуючи статистичний аналіз і моніторинг на професії, попит буде зростати на аналітиків, фахівців з інформаційних технологій, фахівців з роботи з великими даними, фахівців з розвитку бізнесу, аналітиків інформаційної безпеки, менеджерів з ділових послуг та адміністрування, спеціалістів з адміністрування баз даних та мереж, стратегічних радників, фахівців з управління ризиками", – розповіла Луїза Вініченко.

В той самий час попит буде зменшуватися на клерків введення даних, адміністративних та виконавчих секретарів, бухгалтерів обліку, головних та операційних менеджерів, касирів банків та пов’язаних з ними служб, вуличних продавців, монтажників та ремонтників, фахівців з підготовки та розвитку персоналу.

Читайте також: "Як пандемія коронавірусу вплинула на ринок праці в Миколаївській області – дані центру зайнятості"

Аби допомогти роботодавцям у підборі кадрів у рамках співпраці з польським фондом міжнародної солідарності, Державна служба зайнятості розпочала пілотне інформаційне впровадження системи аналізу та прогнозування регіональних ринків праці.

"З початку ведеться аналіз статистичних даних, потім проводиться опитування випускників, проводиться опитування роботодавців та працюють експертні фокус-групи, які проводять якісні маркетологічні дослідження в основі якого лежить глибоке інтерв’ю з опитування роботодавця саме по перспективі розвитку окремих видів економічної діяльності", – розказала Луїза Вініченко.

За словами Луїзи Вініченко, протягом 2021 року опитано майже 850 роботодавців Миколаївського регіону. Робота ще ведеться до кінця року буде зроблено поглиблений аналіз результати якого будуть доведені до роботодавців.

Що відомо За даними Миколаївського обласного центру зайнятості, станом на серпень 2021 року в області 34,7 тис. безробітних, у 2020 році за той же період було 56, 1 тис.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Джерело