ТСК "слуг народу та ОПЗЖ" не змогла зібрати кворуму

Депутати від "Слуги народу" та ОПЗЖ не змогли зібратися на засідання парламентської Тимчасової слідчої комісії, аби заслухати представників та колишніх працівників Офісу генпрокурора, Міністерства оборони та Служби безпеки України щодо зриву спецоперації із затримання "вагнерівців".

Як повідомив ексначальник Головного управління розвідки МОУ Василь Бурба, засідання у вівторок, 14 вересня, не відбулося через відсутність кворуму.

Ексголова ГУР Бурба прибув свідчити у справі

"Я прибув на засідання на запрошення Безуглої (голова ТСК "слуга народу" Мар'яна Безугла – ред.). Водночас отримав від неї інформацію, що сьогодні засідання не буде через те, що відсутній кворуму. Більше того, отримав додаткове запрошення на понеділок... засідання сьогодні не відбулося, я спілкувався з нею... Сьогодні о п'ятій вечора я прибув з-за кордону, і о пів на сьому я прибув на засіданн", – розповів Бурба журналістам.

Він уточнив, що за кордоном він був у особистих справах – возив дитину на лікування. Відповідати на уточнюючі питання щодо справи "вагнерівців" відмовився, уточнивши, що розповісти усе може тільки нардепам.

"Я – військовослужбовець. Тому усі відповіді можу надати тільки на комісії", – відповів Бурба.

Нагадаємо, від початку скандалу в Офісі президента неодноразово заперечували саме існування операції із захоплення "вагнерівців". Опозиція вимагала створити ТСК для розслідування зриву спецоперації з вересня 2020 року. 19 травня "слуги народу" в парламенті провалили постанову про створення ТСК для розслідування зриву спецоперації із затримання "вагнерівців", яку підтримувала опозиція на чолі з "Європейською солідарністю".

Але утворили іншу ТСК – "З розслідування можливих протиправних дій представників державної влади та інших осіб, які сприяли порушенню державного суверенітету та територіальної цілісності і несли загрозу національним інтересам та безпеці України". Головою комісії призначили "слугу народу" Мар'яну Безуглу, заступником – депутата ОПЗЖ Нестора Шуфрича.

Джерело