Пацієнти, яким 13 вересня у Полтаві зробили операції на легенях, почувають себе добре. Торокоскопічну резекцію легень виконували у першій міській лікарні. Нині прооперовані перебувають в хірургічному відділенні закладу. Про це Суспільному розповів завідувач кафедри хірургії №3 Полтавського медичного університету Сергій Панасенко. Ці операції проводили тут вперше за новим методом.

Операції на легенях 30-річному чоловіку та 36-річній жінці із Полтави зробили 13 вересня. Обидві тривали до години. У чоловіка була . Інша пацієнтка – з ускладненим перебігом пневмонії. Ускладнень під час хірургічних втручань у пацієнтів не було, розповів Сергій Панасенко.

За його словами, тепер операції на легенях будуть не такими травматичними, як раніше.

У Полтаві хірурги зробили операції на легенях за новим методом

"Традиційно такі операції виконуються з торокотомного доступу. Щоб ви розуміли, торокотомія – це розріз грудної стінки на 20-25, інколи і 30 сантиметрів. Це найбільш травматичний із оперативних доступів в хірургії. Торокоскопічні операції ми вже виконуємо, але тут колеги поділились досвідом, як зменшити кількість проколів грудної стінки. Ці операції проводились з одного проколу. Його діаметр до 3 сантиметрів", - каже завідувач кафедри хірургії №3 Полтавського медичного університету Сергій Панасенко.

Період реабілітації після таких операцій – від одного до трьох днів, говорить Сергій Панасенко. Раніше на це потрібно було 10 днів.

" Суть операції така: в отвір вводиться, у першу чергу, камера для візуалізації і інструментарій, який реалізує рухи хірурга. Виявлення ураженої частини легені, виводом її у робочу зону спеціальну операційну, заведення спеціального інструмента для стабільної фіксації цих зон, і у подальшому автоматичне відсікання і перерізання", - говорить завідувач кафедри хірургії №3 Полтавського медичного університету Сергій Панасенко.

Такі операції роблять за допомогою обладнання, яке працює у закладі з минулого року, розповів завідувач хірургічного відділення першої міської лікарні Полтави Володимир Подлєсний.

"Якщо раніше ми застосовували це високотехнологічне обладнання для оперативних втручань переважно на органах черевної порожнини, то зараз почали використовувати також при невідкладних патологіях органів грудної клітини", - каже завідувач хірургічного відділення першої міської лікарні Полтави Володимир Подлєсний.

Ці операції полтавські хірурги робили разом з колегами зі столиці, розповів медичний директор першої міської лікарні Полтави Олександр Котовий. За його словами, тепер такі операції зможуть проводити для жителів Полтавської громади.

Читайте також:

Три тижні буде у лікарні чоловік, якому першому на Полтавщині зробили операцію на відкритому серці

«Народився у сорочці»: у Полтаві з шиї дитини дістали шматок арматури

Джерело