У поліклініках Чернівців пацієнти, які потребують кисневої терапії, можуть взяти мобільні концентратори додому. Рішення, чи надавати його, приймає лікарська комісія. У першій міській поліклініці в користуванні два апарати з 15.

Про це Суспільному сказала очільниця медзакладу Марія Мельничук.

Один концентратор віддали чернівчанину В’ячеславу Лєбєдєву. У нього хронічне захворювання легень та важка дихальна недостатність. Відтак чоловіку потрібна тривала киснева терапія, розповіла його сімейна лікарка Оксана Кирилюк.

У Чернівцях хворі можуть отримати кисневі концентратори додому. Кому надають

В'ячеслав користується концентратором понад два місяці.

"Якби не апарат, я б з вами зараз не зустрівся. Після того, як мені зняли бронхоспазм, важко ходити. Йдеш, а потім задихаєшся, бо немає кисню, — говорить чоловік.

За словами Оксани Кирилюк, найчастіше терапії киснем потребують пацієнти, які мають хвороби серцево-судинної системи, органів дихання, ускладнення після COVID-19 та ті, що є паліативними хворими.

Раніше пацієнти лікарки брали обладнання в оренду або довше перебували на стаціонарному лікуванні.

У першій міській поліклінці наразі оформлюють документи для двох хворих, які також безкоштовно братимуть концентратори додому, сказала Суспільному керівниця медзакладу Марія Мельничук.

Що відомо Чернівецькі медзаклади отримали понад 40 мобільних кисневих концентраторів. Обладнання вартувало понад 1,5 мільйони гривень. Його придбали за гроші з державного бюджету. Читайте також

У Чернівцях двоє дітей з підозрою на COVID під апаратами ШВЛ

Джерело