На 28 Bookforum у Львові оголосили переможці BookForum Best Book Award - 2021.

Гран-прі - Євген Пшеничний "Ярослав Стешенко. Епістолярний монолог", видавництво "Коло".

Видання розповідає про життя і творчість Ярослава Івановича Стешенка (1904-1939), бібліографа, книгознавця, екслібрисиста-колекціонера. У ньому вперше опубліковані його листи – їх близько 100 – до бібліолога Левка Биковського, книгознавця, директора бібліотеки Наукового товариства імені Шевченка у Львові Івана-Мар'яна Кревецького, видатного українського бібліографа Володимира Дорошенка, історика, книгознавця Федора Ернста, колекціонера екслібрисів Бориса Чистякова. Тему листування визначив сам Я. Стешенко: "видавниче та бібліографічне життя українське". Практично ж, листування торкалося більш ширшого кола питань. На жаль, жодного листа цих осіб до Я. Стешенка виявити не вдалось, тому в назві книги і зазначено – «епістолярний монолог».

Оголосили переможців премії Bookforum Best Book Award. Гран-прі - нарис про життя Ярослава Стешенка

Нарис про життя Ярослава Стешенка, примітки, біограми й археографічні коментарі написав упорядник книги, кандидат філологічних наук, автор праць із книгознавства, давньої української літератури та літератури ХІХ – початку ХХ сторіччя, засновник і упорядник «Альманаху бібліофілів» Євген Вікторович Пшеничний. «Епістолярій Я.Стешенка, – пише він, – цінне джерело для осмислення складних процесів, що відбувалися в українському книгознавстві у 20-30-ті роки ХХ сторіччя. Це свідчення активного учасника тих буремних років, хроніка книгознавчого, видавничого, бібліофільського руху в Україні міжвоєнної доби, своєрідний літопис життя Українського наукового інституту книгознавства і його часопису «Бібліологічні вісті», це діаріуш українського «Розстріляного відродження».

Видання розраховане на книгознавців, бібліографів, бібліофілів, філологів.

Класична українська література — Леонід Чернов "Чудаки прикрашають світ", видавництво Темпора.

Сучасна українська література — Галина Крук "Хто завгодно, тільки не я". Видавництво "Віват"

Класична іноземна література в українському перекладі — перекладач зі староісландської Віталій Кривонос "Старша Едда", "Видавництво Жупанського".

Війна на Донбасі, анексія Криму, переселенці - Денис Казанцев та Марина Воротинцева "Як Україна втрачала Донбас"

Non-fiction — Мемуари Юрія Шевельова "Я — мене — мені…" у двох томах, видавець Олександр Савчук.

Література для дітей від 0 до 6 — Олеся Мамчич "Овва як бува! Абетка із історії України", видавництво "Портал".

Література для дітей від 7 до 12 років — Ліна Максимук, Ірина Голодюк, Марина Старик, Наталія Соболевська автори збірки "Козаки правлять країною", видавництво Discursus.

Література для підлітків і YA

Візуальна книга — Пйотра Лукашевича "Об'єднання Митців artes (1929-1935) та інші історії львівського модернізму" у перекладі та за редакції Андрія Боярова, Центр міської історії.

Комікси та графічні романи — переможці не визначені, замало робіт у номінації видавці надіслали на конкурс.

Наукова література — Наталя Тихолоз "Петро Франко: Формула долі (Життєпис на тлі доби)"

Що відомо Премії BookForum Best Book Award заснована 1995 року і проводиться в межах BookForum. Організатором конкурсу є громадська організація "Форум видавців". У 2021 році проводиться 28 BookForum. Він триває з 15 по 19 вересня і вперше проходить у змішаному форматі - онлайн та офлайн. 28 років BookForum є міжнародною платформою, довкола якої збираються фахівці різних сфер, щоб обмінюватись ідеями та знаннями, презентувати досягнення та обговорювати проблеми. Торік, через пандемію коронавірусу, BookForum пройшов онлайн. Події переглянуло понад 285 тисяч осіб. Усі дискусії 2020-го року доступні онлайн. Цьогорічний фестиваль – це понад 160 подій, панельних дискусій і традиційна Ніч Поезії та музики non-stop, запрошені гості з усієї України, а також ЄС, США, Південної Америки та Африки. Почесна гостя 28 BookForum – Нобелівська лауреатка з літератури Ольга Токарчук, провідна польська романістка сучасності, а також одна з найтитулованіших і успішних письменниць Польщі. Спеціальна гостя 28 BookForum – авторка світового бестселера "Вибір", яка пережила Голокост у концтаборі Аушвіц, Едіт Івою Еґер. Суспільне Культура – інформаційний партнер BookForum. Читайте більше

15 подій Львівського книжкового ярмарку "Форум видавців": війна, історія, наука

15 подій Львівського міжнародного BookForum, на які обов'язково треба сходити

30 років українського книжкового ринку: як це було та що потрібно змінити

Джерело