Циклони, лісові пожежі, повені та інші руйнівні наслідки зміни клімату призводять до погіршення психічного здоров'я людей в усьому світі. Про це повідомляє Bloomberg.

Більшість людей розуміє, що навіть якби всі країни світу перейшли на відновлювані джерела енергії, вже занадто пізно для запобігання згубних наслідків глобального потепління.

Згідно з даними опитування Американської психіатричної асоціації, більшість дорослих у США вже заявляють, що в деякій мірі або надзвичайно стурбовані впливом кліматичної кризи на їх психічне здоров'я. У країнах, що розвиваються, мільйони людей вже не перший рік мають справу з наслідками глобального потепління, що впливає на їхній психологічний стан.

Глобальна зміна клімату впливає на психічне здоров’я людей

Фахівці з психічного здоров'я в усьому світі поспішають розробити стратегії, які допоможуть людям впоратися з наслідками глобального потепління. Експерти розуміють, що колись це явище може торкнутися майже всіх.

Психіатр із Нью-Йорка Джанет Льюїс вважає, що люди стикаються з дисонансом у повсякденній діяльності, коли користуються речами, які очевидно шкідливі для планети. Наприклад, багато людей не відвикли їсти червоне м'ясо і не припинили їздити автівкою із двигуном внутрішнього згоряння.

Крім того, з'являється все більше свідчень, що підвищення температури породжує збільшення рівня насильства та самогубств.

Однак, у світі вже намітився прогрес у сфері боротьби з психологічними наслідками зміни клімату. Американська психологічна асоціація розробила відповідний практичний курс, а австралійська некомерційна організація Psychology for a Safe Climate випустила серію програм для підвищення кваліфікації фахівців.

Джанет Льюїс радить людям знайти собі застосування і знаходити власні шляхи розв'язання проблеми та сприяння глобальним зусиллям – від переробки відходів і купівлі екологічно чистих продуктів до пропаганди «екологічної» поведінки.

Джерело