Екоклуб почав анкетування жителів Рівного та Квасилова щодо кліматичних змін. Мета, як пояснила Суспільному прессекретарка організації Інна Мулявка – отримати рекомендації мешканців, структурувати їх та передати міськраді. Таке у місті проводять вперше, це відбувається в рамках розробки плану дій енергетичного та кліматичного розвитку.

Що розробляють у Рівному

Прессекретарка Екоклубу Інна Мулявка розповіла Суспільному: наразі фахівці працюють над розробкою плану дій сталого енергетичного та кліматичного розвитку. На це міста зобов'язуються після підписання європейської .

"Підписуючи угоду, міста повинні скорочувати викиди парникових газів. План розробляє міська рада. У нас він був до 2021 року, його термін виходить, тому готують наступний план", – зазначила Інна Мулявка.

Рівнян питають про зміни клімату та вплив на здоров'я. Рекомендації передадуть владі

І додала, що до плану увійде аналіз того, як місто споживає і витрачає енергію, скільки парникових газів викидає у різних сферах – транспортній, промисловості, приватних будівлях тощо.

"Ми аналізуємо спочатку, скільки місто споживає, де ми можемо скоротити, що ми можемо покращити. Це можливість впровадити інфраструктурні рішення, які сприяють не лише скороченню викидів парникових газів, а й комфорту мешканців міста", – пояснила прессекретарка.

Робоча група з розробки плану енергетичного і кліматичного розвитку вирішила зібрати рекомендації жителів міста та селища Квасилів, опитати, які існують незручності через зміну клімату та які заходи потрібно провести для того, щоб було комфортніше жити.

Про що питають жителів

Аби зібрати рекомендації жителів, Екоклуб розробив анкетне опитування, яке в Рівному проводиться вперше.

"Торік ми робили схоже опитування за зверненням Житомирської та Коростенської міських рад. Анкету ми розробили згідно з певними наявними методиками та вимогами до таких анкет", – розповіла екоактивістка.

За її словами, запитання стосуються відчуття зміни клімату, його впливу на здоров'я, наявності алергії, комфортного пересування містом, озеленення, облаштування зупинок громадського транспорту, затоплень через надмірні опади та іншого.

"Ми порахували та встановили собі план, що нам потрібно опитати 400 мешканців. Якщо буде більше відповідей – буде ще краще. Після отримання результатів ми опрацюємо усі відповіді і надамо міській владі рекомендації саме від жителів", – зазначила Інна Мулявка.

Вона сказала, що екоактивісти очікують виявити проблеми, про які міська влада, найімовірніше, не знає. Станом на середину вересня свої відповіді залишили близько двох сотень людей. Частину з них волонтери опитали офлайн на вулицях обласного центру.

Що попередньо дізнались

За словами Інни Мулявки, згідно з тими результатами опитування, які отримав Екоклуб станом на 16 вересня, більшість респондентів заявили про брак озеленення та затінених місць у центрі Рівного.

"Також ми бачимо, що бракує й доступу до питної води в центрі міста – питних фонтанчиків. На основі опрацьованих даних ми складемо рекомендації для Рівнеради по озелененню, облаштуванню зупинок громадського транспорту та вулиць і сподіваємося, що їх включать у план кліматично-енергетичного розвитку міста на наступні п'ять років", – додала прессекретарка.

Аналізувати отримані дані будуть після 25 вересня. Саме до цього дня триватиме анкетування. Участь в опитуванні може взяти кожен повнолітній житель Рівненської громади. Зробити це можна онлайн ТУТ.

Читайте також У Рівному екоактивісти почистили ставок з допомогою органічної та безпечної технології з Японії. Екоактивісти запустили інтерактивну мапу, яка показує де на Рівненщині можна здати вторсировину на переробку, інформацію про них та поради правильного сортування. 16 вересня – відзначали Міжнародний день захисту озонового шару. Суспільне пояснює як озон захищає людство.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Джерело