До Дня рятівника, який в Україні відзначають 17 вересня, Суспільне розповідає історії трьох рятувальників з Черкащини.

Ті, що не бояться вогню: історії трьох рятувальників з Черкас

Дмитро Тараненко працює рятувальником. Розповів, що про такий фах мріяв з дитинства.

"Я це можу, вмію і буду робити, це професія, яка вимагає від тебе постійної фізичної та психологічної готовності до розв'язання будь-яких проблем і це адреналін, це екшн, це допомога людям, це дуже важливо".

Крім улюбленої роботи Дмитро, має хобі – подорожує Україною на байку. Навчився ним керувати у 18 і у такий спосіб відпочиває після чергувань.

"Мотоцикл я пригнав з Японії, я у нього перший власник в Україні. У мене він близько шести років, це стара японська школа, ще коли японці робили справжні мотоцикли зі справжнього заліза, зі справжнього хрому. Він достатньо маневровий, достатньо швидкий, економічний".

Читайте також: Мотивація до роботи: у Черкасах нагородили рятувальників

Черкасець Олександр Русин працює рятувальником. Каже, що щодня навчається чомусь новому, а цьогоріч був у команді пожежників, котрі гасили ліси у Греції.

"Місцевість у Греції дуже скеляста і багато хвойних дерев, тобто важко пробиратися серед цих дерев, серед кущів, плюс великі схили, підйоми... Був буквально 30 м, тобто там не скільки важко гасити пожежу, скільки добиратися до місця пожежі", — розповів Олександр про поїздку.

Доводилося працювати за температури +45:

"Потрібно було захищати населені будинки, тобто певні населені пункти й людей звідтіля виселялие досвід працювати з пожежниками з країн, тому що там були представники різних національностей, різних країн. Ми побачили з якою технікою працюють у Європі, як саме там працюють".

І хоча щохвилини ризикували своїм життям — ні на що інше свою роботу не проміняв би.

Рятувальниця Анастасія Клочко сім років працювала у пожежній частині на посаді диспетчерки, потім врятувала людське життя і вирішила, що це її покликання.

"Коли чуєш «тривогу» трішки є напруження. Коли їдеш на виклик ти не знаєш, що тебе там чекає. А от

Після роботи Анастасія вишиває бісером. Говорить – ця справа допомагає їй перезавантажитись та набратися сил.

Авторка Галина Мазур

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також На Черкащині підліток загинув від вибуху снаряда Зайнялася під час руху: на Черкащині вщент згоріла вантажівка

Джерело