Уряд лукавить, коли каже, що ціна на газ і тарифи на тепло в прийдешньому опалювальному сезоні залишаться колишніми. Тарифи на газ від Нафтогазу зросли. Тому ціна на газ, за всіма законами логіки, ніяк не може залишитися незмінною.

Близько 4 тисяч гривень на місяць: українцям назвали, якою буде ціна на газ цієї зими

Про це заявив в інтерв’ю одному з українських ЗМІ нардеп від “Батьківщини” Олексій Кучеренко. Олексій Кучеренко, який майже три роки обіймав посаду міністра з питань житлово-комунального господарства, а зараз у парламенті є заступником голови комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, добре знає всі таємниці тарифоутворення.

Так ось, за словами Кучеренка, Денис Шмигаль, якому довелося відповідати у Верховній Раді на питання депутатів від опозиції, твердо стояв на своєму: тарифи на газ і тепло для населення не зростуть. Але при цьому для підприємств теплокомуненерго тарифи стануть вищими, визнав прем’єр. За рахунок чого компенсують зростання тарифів – депутати так і не добилися виразної відповіді.

При цьому всі мери міст сигналізують до Києва, що тарифи на тепло зростуть, і доволі відчутно. І ніхто з них не знає, що з цим робити, адже компенсаторів цього зростання у місцевих бюджетах немає. Так, наприклад, в Київтеплоенерго вже підрахували, що вартість опалення одного квадратного метра столичного житла (без лічильника тепла) становитиме 54 гривні. Таким чином, за двокімнатну квартиру площею в 60 “квадратів” доведеться віддати 3240 гривень на місяць. І це – без поставки гарячої води, яка також обійдеться в копієчку.

Втім, це більше стосується жителів міст, які отримують тепло і гарячу воду централізовано.

У селах ситуація нічим не краща
Але ж є ще й чимало жителів сіл, які отримують газ по трубах безпосередньо в свої домівки і використовують його не лише для приготування їжі, але й для обігріву своїх будинків. Таких домогосподарства, навіть при великій економії, витрачають взимку близько 300-400 кубометрів газу.

Таким чином, якщо взяти тариф на газ, який у більшості компаній дорівнює майже 8 гривень за кубометр, і додати до нього тариф на розподіл газу, який підбирається до двох гривень, то фактично вийде вартість газу близько 10 гривень за кубометр. Отже, взимку таким домогосподарствам доведеться платити за газ по 3-4 тисячі гривень на місяць. А опалювати доведеться, як мінімум, 5 місяців.

Джерело