Закон "Про корінні народи України" було опубліковано у "Відомостях Верховної Ради України".

Згідно з документом, він набув чинності з дня його опублікування, крім частини третьої статті 7, яка стане чинною після повернення тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя під загальну юрисдикцію України.

Закон визначає, що корінні народи мають право на самовизначення у складі України та політичний статус у межах Конституції та законів країни. Вони мають колективне та індивідуальне право на повне володіння всіма правами людини та основоположними свободами.

В Україні набув чинності закон про корінні народи

Також він забороняє заперечення етнічної приналежності чи етнічної самобутності корінних народів України.

Частина 3 статті 7 закону, зокрема, визначає, що корінні народи України мають право на спрямування частини доходів, отриманих бюджетами всіх рівнів від користування природними ресурсами, що знаходяться на території Криму та Севастополя, на потреби корінних народів, які встановлені цим законом.

Що відомо Ініційований президентом Зеленський законопроєкт про корінні народи України визначає поняття "корінні народи України" та закріплює, що ними є кримські татари, караїми та кримчаки. 1 липня Верховна рада ухвалила в цілому проєкт закону “Про корінні народи України”. Заступник генерального директора Українського інституту Алім Алієв в ефірі Українського радіо розповів, у чому особливість цього закону та як відбувається підготовка до саміту Кримської платформи. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що законопроєкт про корінні народи, запропонований президентом України Володимиром Зеленським, цілком відповідає Декларації ООН про права корінних народів, нормам Конституції України й не має нічого спільного з довільними інтерпретаціями президента РФ Володимира Путіна. Раніше Путін обурився, що у законопроєкті не позначені як корінний народ росіяни й порівняв документ з "нацистським".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело