18 вересня у Житомирі у гарнізонному будинку офіцерів родинам загиблих захисників вручили 11 барельєфів "Ікона пам'яті загиблим за Незалежність України". Про це повідомляють на сайті Житомирської обласної ради.

Барельєфи вручають, аби вшанувати пам'ять полеглих воїнів Житомирщини, котрі захищали кордони держави на Сході України.

"Ми зібралися у цій залі, аби вшанувати пам'ять бійців, які віддали своє життя за свободу та незалежність нашої держави, та подякувати їхнім родинам, що виховали справжніх патріотів та Героїв України, – зауважив на заході голова Житомирської обласної ради Володимир Федоренко. – Низький Вам уклін! Проєкт "Ікона пам'яті" – це унікальна можливість через мистецтво висловити Вам нашу шану та підтримку".

У Житомирі рідним 11 загиблих військових вручили

На заході зібралися ветерани ООС, родини загиблих, курсанти Житомирського військового інституту імені С.П. Корольова, військовослужбовці-десантники, студентська молодь та просто небайдужі житомиряни. Всі вони вшанували хвилиною мовчання загиблих захисників України та долучилися до спільної молитви.

18 вересня 11 пам'ятних барельєфів вручили сім'ям загиблих вйськовослужбовців:

Олексія Шевченка; Олександра Шахрая; Сергія Хаустовича; Володимира Кудрявцева; Олександра Оцабера; Юрія Возного; Максима Перепелиці; Дмитра Литвинчука; Сергія Ковнацького; Ігора Гончаренка; Олексія Золіна.

Всі барельєфи перед врученням родинам були освячені.

Проєкт "Ікона пам'яті загиблим за незалежність України" започаткований італійською скульпторкою українського походження Оленою Карамушкою, яка з волонтерами міста Васильків заснувала майстерню та навчила майбутніх майстрів усьому технологічному процесу.

Наразі барельєфи "Ікона пам'яті" виготовляються у трьох містах України: Житомирі, Василькові та Кропивницькому.

"Ікона пам'яті": вона – матір-Україна, що обіймає свого сина-воїна, захисника. Він, ніби пригорнувся до неї, притиснув руку до серця, але … вже не з нею. А між ними палає свічка…

Житомирська майстерня запрацювала у 2019 році. Відтоді вже 49 "ікон" вручили родинам загиблих. Проєкт фінансується благодійниками. Долучитися до виготовлення барельєфів може кожен охочий.

Що відомо Житомир долучився до всеукраїнського проєкту "Ікона пам'яті" у березні 2019 року. За перші десять місяців роботи волонтери створилив майстерні майже 100 барельєфів. Волонтери розповіли, що їх ніхто спеціально не фінансує. Небайдужі люди дають на реалізацію проєкту гроші або купують потрібні матеріали. У червні 2021 року в Житомирському будинку офіцерів сім'ям загиблих захисників України вручили11 "Ікон пам'яті". У Ружині на Житомирщині сім'ям загиблих військових в ручили "Ікони пам'яті".

Джерело