В Україні суттєво збільшилася кількість учнів, які відвідують інклюзивні класи. Таких дітей стало в 10 разів більше за останні 5 років, пораділи у Міністерстві соціальної політики України.

Як зазначається, у Державній службі якості освіти України повідомили, що інклюзивне навчання організували майже у 43% українських шкіл, а це понад 18 тисяч класів.

Це відбувається відповідно до законів України «Про освіту» та «Про соціальні послуги», які гарантують кожному громадянину рівні умови доступу до освіти, та забезпечують батькам чи законним представникам дитини право обирати заклад освіти, програму, вид та форму здобуття освіти дітьми шкільного віку.

Обирати заклад та форму навчання: Мінсоцполітики представило оновлену схему освіти

Обирати заклад та форму навчання: Мінсоцполітики представило оновлену схему освіти

Якщо батьки звертаються із проханням створити інклюзивний клас, навчальний заклад має реагувати в обов’язковому порядку. При цьому діти, яким потрібна допомога, мають отримати її.

Якщо про особливі освітні потреби учня стає відомо в процесі навчання, керівництво закладу повинно створити належні умови для дитини. Якщо цих зусиль недостатньо, батькам порекомендують звернутися до інклюзивно-ресурсного центру. Там проведуть комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини.

Обирати заклад та форму навчання: Мінсоцполітики представило оновлену схему освіти

Виявити такі потреби можна ще до того, як дитина піде до школи, щоб створити для неї максимально комфортні умови навчання.

 
Раніше Знай писав, хлібець, жменя гречки і половина огірочка за 450 гривень: батьки скаржаться на дороге і недостатнє харчування у школах. Батьки незадоволені зростанням цін на шкільне харчування
 

Джерело